Požiare smetných nádob, záchrana seniora či zakliesneného psa

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 22. januára 2019, 10:00

Uplynulý týždeň sa pre piešťanských hasičov niesol najmä v znamení hasení smetných nádob na spojnici obcí Trebatice, Borovce, Veselé, ale aj zachraňovaní nevládnej osoby či vyťahovaní zakliesneného štvornohého chlpáča z výťahovej šachty.

Neznámy páchateľ zapálil smetné nádoby v troch obciach regiónu. © KR HaZZ

Podpaľovanie smetných nádob sa začalo požiarom dvoch kontajnerov na separovaný odpad v pondelok 14. januára v Trebaticiach. V ten istý deň o čosi neskôr privolali hasičov do Boroviec, kde neznámy podpaľač pri futbalovom ihrisku podpálil štyri smetiaky. Podpaľač smetných nádob nechal požiarnikom päť dní vydýchnuť, kým v sobotu 19. januára vzplanul 500-litrový kontajner na tetrapaky v areáli ovocinárskej firmy vo Veselom.

Medzitým v utorok 15. januára však piešťanských hasičov privolali k násilnému otvoreniu bytu na Valovej ulici. Spoza dverí sa ozýval buchot a plač. Po otvorení vchodových dverí bytu hasiči objavili na zemi ležiacu staršiu osobu, ktorej do príchodu zdravotníckych záchranárov poskytli predlekársku pomoc.

Vo štvrtok hasiči zasahovali aj na Ulici 8. mája, kde zachraňovali psa zakliesneného vo výťahovej šachte. Za pomoci páčidla štvornohého chlpáča vyslobodili a odovzdali ho majiteľke.

Jozef Vojčiniak

7 Shares

Najnovšie správy

Spoločnosť Google sprístupnila štatistiky mobility obyvateľstva pre 130 svetových krajín vrátane Slovenska. Nová „COVID-19 správa o mobilite spoločnosti“ priniesla veľmi…
  • 07.04.2020, 10:56
  • Spravodajstvo
utorok, 7. apríla 2020
Meniny má Zoltán, zajtra Albert