Čajky získali skalp švédskych majsteriek, v play-off EWBL ich čaká Cmoki Minsk

Piešťanské Čajky v nedeľu uspeli v poslednom zápase B -skupiny Európskej ženskej basketbalovej ligy EWBL na palubovke švédskeho tímu Lulea Basket, kde vyhrali 69:64 a len potvrdili svoj postup do play-off.

Radosť Piešťanských Čajok po víťazstve nad švédskou Luleou. (Autor: Tomáš Horký)

Čajky cestovali na sever Švédska len s deviatimi hráčkami, napriek tomu však podali proti niekoľkonásobným majsterkám švédska výborný výkon. Hoci po polčase prehrávali o deväť bodov, výbornou hrou v druhom polčase dokázali otočiť stav stretnutia a v závere sa ubránili tlaku domácich a udržali si víťazný náskok.  Piešťankám sa darila streľba za tri body, keď trafili až desať trojkových pokusov.

Duel v Luley však už nemohol nič zmeniť na poradí v skupine, už pred stretnutím bolo jasné, že Piešťanské Čajky postúpia do štvrťfinále play-off zo štvrtej priečky a ich súperom bude bieloruský celok Cmoki Minsk. Štvrťfinále sa bude hrať systémom doma vonku a termíny oboch stretnutí budú známe v najbližších dňoch.

Čajkám k postupu medzi najlepších osem družstiev EWBL pomohlo dvojnásobné zaváhanie Horizontu Minsk , najväčšieho konkurenta v boji o postup. Bieloruský celok na turnaji vo Vilniuse prehral obe stretnutia s Amsterdamom Angels i Dynamom Moskva a Čajky tým pádom mali istú účasť v play-off EWBL už pred stretnutím vo Švédsku. „Táto informácia nás vo štvrtok veľmi potešila. Znamená to pre nás, že odohráme ešte minimálne dva kvalitné medzinárodné zápasy,“ povedal tréner Čajok Richard Kucsa.

Lulea Basket – Piešťanské Čajky 64:69 (16:15, 37:26, 50:51)

Lulea Basket: Reed 26, Hall 21, Nnamaka 7, Felixová 2, Houser (Alminaite 5, Garderyd 3, Mosesson, Ponturo, Lomgren). Tréner: D. Visscher.

Piešťanské Čajky: Deptová 16 /3 trojky/, Jakubcová 13 /3 trojky, 13 doskokov/, Thompson 9, Lubin 5, Hašková 2 (Mikulášiková 10, Majtásová 8, Matejčíková 6, Mihaljevičová). Tréner: R. Kucsa.

TH: 10/12 – 14/9. Trojky: 4 – 10. Fauly: 17 – 10. Štvrtiny: 16:15, 21:11, 13:25, 14:18.