Halový turnaj vyhral Biely Kostol, PFK skončil tretí

• 11. januára 2019, 18:00

Víťazom 18. ročníka halového turnaja O pohár predsedu Oblastného futbalového zväzu Trnava sa stali futbalisti Bieleho Kostola. Družstvo v minulosti viackrát bojovalo na turnaji o prvenstvo, no na listinu víťazov sa zapísalo až v nedeľu 6. januára. Futbalisti PFK Piešťany skončili na treťom mieste.

Futbalisti PFK Piešťany obsadili na halovom turnaji O pohár predsedu ObFZ Trnava konečnú tretiu priečku. © archív ObFZ Trnava

Po úvodných kolách sa stal najočakávanejším stretnutím B-skupiny zápas veľkých rivalov Piešťany – Pavlice, v ktorom sa strhla divoká gólová prestrelka. Skóre otvoril v 7. minúte Andrej Adámek, no Filip Korec o minútu neskôr vyrovnal na 1:1. Netrvalo dlho a Izakovič opäť strhol víťazstvo na stranu Pavlíc a s pomocou teču ho poistil Horňák na 3:1. Aj na tieto góly našli Piešťany odpoveď Sekerom a Korcom. S pribúdajúcim časom sa stupňovalo tempo hry i šance na oboch stranách a divákom boli dopriate ešte ďalšie štyri góly, ktoré však o víťazovi nerozhodli (5:5) a body sa delili.

Piešťany aj Pavlice získali v skupinovej fáze rovnaký počet bodov a o víťazovi rozhodlo skóre, ktoré mali lepšie Pavlice. PFK sa tak stretol s Prašníkom v zápase o tretie miesto.

Do súboja o bronz Piešťanci doslova vleteli a v 6. minúte viedli už 4:0 vďaka dvom presným zásahom Korca a Saba. Ďalšie góly postupne pridávali Glos a Štefanka. Síce Klein za Prašník znížil na 1:6, no Piešťany sa s takýmto výsledkom neuspokojili a Korec sa presadil ešte dvakrát. Posledným gólom spečatil zároveň svoj desiaty gól turnaja a vyslúžil si ocenenie pre najlepšieho strelca.

Výsledky turnaja:

Zavar – Smolenice 2:1 (Sudin, Psota – Greguš)

Piešťany – Sokolovce 5:3 (Kusý 2, Štefanka, Korec, Strelec – Filip, Jašík, P. Paulovič)

Drahovce – Prašník 3:6 (Hargaš 2, M. Vančo – L. Konkuš 2, Spál 2, Nikodém, M. Balcír)

Pavlice – Bučany 4:3 (Szabó, Matejčík, Cintula, A. Adámek – Zubčák, P. Vančo, Bunček)

Biely Kostol – Zavar 4:2 (Ľ. Adámek, Ostrihoň, Malina, Gažovič – Jak. Vyskoč, Ďuriš)

Pečeňady – Piešťany 2:6 (T. Gula, Halas – Korec 2, Kusý, Štefanka, Glos, Strelec)

Smolenice – Drahovce 2:4 (Benca, T. Štibraný – Buchaj, Németh, Š. Šerjeník, Rusnáčik)

Sokolovce – Pavlice 1:6 (Karaba – A. Adámek, Horňák, Cintula, Szabó, Muller, Bočko)

Prašník – Biely Kostol 3:7 (Kubiš, Spál, Bielik – M. Jurina, Stacho, Sládeček, Hoblík, Ľ. Adámek, Čmehýl, Stacho)

Bučany – Pečeňady 2:6 (Bunček 2 – Moravanský, T. Gula, Halas, Antal, S. Izakovič, Gubala)

Drahovce – Zavar 4:0 (Poláčik, M. Vančo, Oríšek, Németh)

Pavlice – Piešťany 5:5 (A. Adámek 2, Z. Izakovič, Horňák, Cintula – Korec 2, Sekera, Strelec, Štefanka)

Smolenice – Biely Kostol 3:4 (T. Štibraný 2, Greguš – Gažovič, Sládeček, Hoblík, Ľ. Adámek)

Sokolovce – Pečeňady 3:6 (Karaba, P. Pavlovič, Velič – Moravanský 2, T. Gula, Michalčík, Turanský, Antal)

Zavar – Prašník 3:8 (Sudin 2, Vyskoč – Spál 3, Kubiš, 2, Bielik, Kičin, Klein)

Piešťany – Bučany 4:3 (Kusý 2, Strelec, Korec – Bunček, Vančo, D. Paulovič)

Biely Kostol – Drahovce 4:2 (M. Jurina, Sládeček, Malina, Ostrihoň – M. Horúcka, Németh)

Pečeňady – Pavlice 2:4 (Mitošinka, Porubský – Horňák 2, Szabó, A. Adámek)

Prašník – Smolenice 3:3 (Balcír, Konkuš, Klein – Čavojský, Greguš, Jurovatý)

Bučany – Sokolovce 8:2 (D. Paulovič 2, Loti, Kosnáč, Bunček, Valent – Karaba, P. Paulovič)

O 3. miesto: Prašník – Piešťany 1:8 (Klein – Korec 4, Sabo 2, Glos, Štefanka)

Finále: Biely Kostol – Pavlice 2:0 (Stacho, Gažovič)