Adriana Lecouvreur prvýkrát v HD kvalite

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 10. januára 2019, 15:00

Príbeh lásky slávnej herečky Adriany Lecouvreurovej a vojnového hrdinu Maurizia sa končí tragickou smrťou Adriany. Tá zomiera rukou svojej sokyne a rivalky, ktorá jej posiela otrávenú kyticu kvetov.

Operu si diváci môžu v Dome umenia pozrieť v sobotu 12. januára o 18.55 h. © prenosydokin.cz

Tento príbeh si diváci v piešťanskom Dome umenia môžu pozrieť už v sobotu 12. januára o 18.55 h. Predstavenie premietnu naživo z Metropolitnej opery v New Yorku.

Anna Netrebko bude spievať po prvý raz v Metropolitnej opere hlavnú úlohu v predstavení Adriane Lecouvreur. Táto slávna herečka z 18. storočia sa zaľúbila do vojnového hrdinu Maurizia, ktorého stvárni Piotr Beczała. Cileovu tragédiu diriguje Gianandrea Noseda, režíruje Sir David McVicar. Ďalej vystúpi Anita Rachvelishvili ako kňažná de Bouillon, Adrianina sokyňa pri uchádzaní sa o Mauriziovu priazeň, Ambrogio Maestri ako Michonnet, Adrianin verný priateľ, a Carlo Bosi ako dvojtvárny abbé.

(red)

7 Shares

Najnovšie správy

Z dôvodu pretrvávajúcej situácie zo šírenia ochorenia COVID-19 a očakávaných prognóz súvisiacich s epidémiou koronavírusu sa Mesto Piešťany rozhodlo podujatie…
  • 06.04.2020, 16:52
  • Podujatia / Piešťany
Mestská polícia 4.apríla 2020 prijala telefonické oznámenie, že za železným mostom popri kanále na Hornú Stredu v katastri mesta Piešťan,…
  • 06.04.2020, 18:21
  • Piešťany / Spravodajstvo
pondelok, 6. apríla 2020
Meniny má Irena, zajtra Zoltán