Na cestách buďte mimoriadne opatrní

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 8. januára 2019, 12:30

Dnešnému hustému sneženiu treba prispôsobiť jazdu a predchádzať tým škodovým, alebo až tragickým udalostiam. Upozorňuje na to i trnavská krajská polícia.

Takto vyzerá diaľnica v Trnavskom kraji. © FB Polícia SR

Polícia upozorňuje vodičov, aby zvýšili na cestách opatrnosť. „V celom Trnavskom kraji husto sneží, na cestách je vytvorená vrstva snehu a na mnohých úsekoch sa tvoria kolóny. Rýchlosť a celkový spôsob jazdy treba prispôsobiť aktuálnej situácii, odporúčame vodičom, ak môžu svoju jazdu odložiť, aby radšej na cesty nevychádzali,“ uviedla policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

V našom okrese sú aktuálne prejazdné všetky úseky, v rámci kraja iba pre nákladnú dopravu neprejazdný horský úsek Biela Hora, cesta I/51, hlavný ťah na Česko. Polícia túto cestu uzatvorila pre nákladné autá z obidvoch strán a vykonáva odklon premávky. Pre osobné autá je cesta prejazdná.

Opatrnosť musia zvýšiť aj chodci prechádzajúci cez cestu, hlavne brať ohľad na prichádzajúce vozidlá tak, aby ich vodiči stačili včas zabrzdiť, nakoľko brzdná dráha sa na takýchto cestách predlžuje.

(KRPZ/am)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 17. júla. Tento deň je pamätným dňom Výročia deklarácie o zvrchovanosti SR. Meniny má Bohuslav.
  • 17.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 18. júla 2024
Meniny má Kamila, zajtra Dušana