Prví boli pri nehode pobedimskí hasiči

Pri autonehode, ktorá sa stala na Silvestra medzi obcami Pobedim a Podolie zasahovali aj pobedimskí hasiči. Prišli prví.


Na Silvestra sa medzi Pobedimom a Podolím zrazili dve autá. (Autor: DHZ Pobedim)

Občianka z Pobedima nahlásila nehodu veliteľovi DHZ ich obce Martinovi Piškulovi, ktorý okamžite vyhlásil poplach pomocou Fire systému. Naporúdzi mu boli piati kolegovia – Ján Ivanič, Mário Ješko, Martin Vrba a Miroslav Piškula a Erik Hesko. A tí okamžite vyrazili aj s potrebnou technikou k nehode.

Pred Podolím sa v ten deň zrazili dve osobné autá – Opel Astra a Škoda Fabia. Zraneným osobám poskytli pobedimskí hasiči prvú predlekársku pomoc a po príjazde záchranárov a kolegov hasičov – profesionálov z Nového Mesta nad Váhom sa záchranných prác ujali aj oni. Dorazila aj odťahová služba. Cestu, ktorá bola v dôsledku nehody uzatvorená,  osvetľovali.  Po nevyhnutných  úkonoch a odťahových prácach komunikáciu hasiči upratali a spriechodnili.

(vd), foto archív DHZ Pobedim

 

0 Shares

Najnovšie správy

Služobne najstaršou redaktorkou Piešťanského týždňa je Vierka Dusíková. Do redakcie prišla na jeseň 1992, s niekoľkými prestávkami v nej pracuje…
  • 14.07.2024, 00:01
  • Piešťanský týždeň / Kultúra a spoločnosť / Piešťany
utorok, 16. júla 2024
Meniny má Drahomír, zajtra Bohuslav