Tréner Vrbového Majerník: Jeseň bola rozpačitá

  • Šport / Futbal
  • 29. decembra 2018, 12:00

Vo Vrbovom nevládne po prvej polovici sezóny spokojnosť. Tamojším futbalistom patrí v štvrtej lige severozápad až jedenásta priečka so ziskom šestnástich bodov.

Vrbovčania zimujú na jedenástej priečke štvrtej ligy. © FB MFK Vrbové

Zápasová bilancia MFK Vrbové nie je nijako oslnivá – štyri výhry, rovnaký počet remíz a šesť prehier. „Jeseň sme mali rozpačitú. Výsledky neboli podľa našich predstáv. Do súťaže sme nevstúpili v najlepšej pohode, ale bolo to zapríčinené objektívnymi príčinami. Odišiel nám brankár. Museli sme to riešiť naším dorastencom, ktorý je zároveň odchovancom klubu. Pracujeme s tým, čo máme. Neskôr už boli výsledky uspokojivé, ale postavenie v tabuľke nie je také, ako sme si predstavovali,“ zhodnotil po štrnástich zápasoch tréner MFK Peter Majerník.

Rodák z Piešťan nechcel menovať hráčov, s ktorými bol počas jesene spokojný. Nerád hodnotí individuality. Spomenul preto len kapitána mužstva. „Sú tam futbalisti, ktorí už majú odohraný nejaký ten rok. Napríklad Tomáš Gažík. Mohol by som vyzdvihnúť aj viacerých, ale predovšetkým je to tímová robota. Výsledok je práca celého tímu, ale Gažík odvádza pravidelne kvalitné výkony. Je to správny kapitán, ktorý má v kabíne rešpekt. Je mojou predĺženou rukou,“ pochválil svojho zverenca.

Počas zimnej prestávky nastanú v kabíne zmeny. Končí aj opora obrany 42-ročný stopér Peter Vlado. „Rozhodol sa ukončiť kariéru vo Vrbovom. Odchádza si zahrať nižšiu súťaž do Veselého. Už má na to svoj vek. Snažíme sa doplniť káder hlavne smerom dozadu, kde sme mali najväčšie problémy s obsadením stopérskeho postu a krajných obrancov. Máme vyhliadnutých nových chlapcov, ktorí sa zapoja do prípravy.“

Tréner MFK Peter Majerník rozdáva pokyny svojim zverencom.

Hlavný tréner zatiaľ konkrétne mená neprezradil, ale posily sú v štádiu riešenia. Možný je aj návrat hráčov, ktorí v minulosti v klube pôsobili. „Máme nejaké veci rozrobené. Káder by mal zostať pokope. Vhodným doplnením tých správnych pozícií chceme skončiť v tabuľke inde ako po jesennej časti,“ pokračoval P. Majerník.

Vrbovčania budú počas zimného obdobia trénovať štyrikrát do týždňa. Využívať budú plochy v Piešťanoch, Krakovanoch a Ostrove. „Príprava je dlhá. Chceli by sme popracovať na fyzickej kondícii, z ktorej potom žijeme celý rok. Samozrejme, všetko s loptou, na umelých trávach. Jeden tréning by sme chceli mať crossfit a regeneráciu. Tak sme trénovali aj minulú zimnú časť a prinieslo to svoje ovocie, pretože jar sme mali výbornú,“ vyslovil predstavu.

Majerník pôsobil počas aktívnej kariéry vo viacerých ligových kluboch. Obliekal dres Dunajskej Stredy, Interu Bratislava, Myjavy, Púchova či Ružomberku. V pozícii trénera MFK je od začiatku kalendárneho roka. Predtým pôsobil v mládežníckych kategóriách Interu Bratislava. Po profesionálnom futbale tak teraz skúša ako tréner aj amatérsky.

„Človek sa musí nastaviť inak, pretože chalani chodia do práce. Treba si ich pritiahnuť na svoju stranu, mať určitý rešpekt. Musíte ich presvedčiť o tom, že to, čo trénujete, je správne. Na každej úrovni sa to dá robiť kvalitne. To, ako som hrával, sa snažím prenášať aj do trénerskej práce. Je to beh na dlhé trate. Ideme postupnými krokmi od sezóny k sezóne. Pracujem s tým, čo mám, a snažím sa to robiť na sto percent,“ uviedol Majerník.

P. Majerník ešte ako ligový futbalista.

Na prácu kouča Vrbového chodia pozitívne ohlasy. Otvára sa otázka, či sa ozvali už aj mužstvá z kvalitatívne lepších tímov. „Samozrejme, vedel by som si predstaviť prácu aj vo vyššej súťaži. Vrbové je pre mňa ako naštartovanie trénerskej kariéry dobrý odrazový mostík, kde si môžem vyskúšať prácu v mužskej kategórii. Doteraz som trénoval iba mládež. Je to ďalší stupienok v trénerskej práci. Chcem odvádzať prácu kvalitne. Zatiaľ som vo Vrbovom spokojný. Pochádzam odtiaľ, je to moja srdcovka. Na druhej strane, nešiel by som niekde, kde by to nemalo zmysel alebo úroveň,“ dodal na záver 39-ročný tréner.

Patrik Mitas/Ján Král

3 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 25. novembra. Tento deň je Medzinárodným dňom mäsa a deň práv zvierat a Svetovým dňom odstránenia násilia…
  • 25.11.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 25. novembra 2020
Meniny má Katarína, zajtra Kornel