Futbalisti Pečeniad sa netaja ambíciou postúpiť

  • Šport / Futbal
  • 28. decembra 2018, 14:00

Po predošlej úspešnej sezóne nebolo pre nikoho prekvapením, že futbalisti Pečeniad budú chcieť bojovať o postup. Svoje ciele potvrdzovali od úvodných kôl výbornými výsledkami. Po jedenástom kole im na konte svietil osembodový náskok bez jedinej prehry.

Pečeňady stratili osembodový náskok až v závere jesennej časti. © Martina Radošovská

Posledné zápasy priniesli prehry

Na konci jesennej časti akoby lídrovi tabuľky dochádzali sily. Najskôr utŕžil prehru v derby s Trakovicami (0:1), potom sa vytrápil v Borovciach (2:3). „Z môjho pohľadu vyzeral zápas s Trakovicami skutočne tak, akoby na nás prišiel útlm. Súper mal v prvom polčase prevahu, potom sa hra vyrovnala, vytvorili sme si zopár šancí, no vyrovnať sa nám nepodarilo. Musím však povedať, že Trakovice vyhrali zaslúžene,“ zhodnotil zápas kapitán mužstva Martin Zubčák.

„Stretnutie s Borovcami bolo však iné. Oni mali tri šance, z ktorých skórovali, zvyšok hry sa odvíjal na ich polovici a hralo sa vyslovene na jednu bránu. Bola to pre nás krutá prehra, ktorá nás mrzí, ale aj také občas bývajú zápasy.“

Veľmi úspešná jeseň

Napriek nezvládnutému koncu sa dá jesenná časť hodnotiť pozitívne. Desať víťazstiev, dve prehry, jedna remíza, to sú výsledky Pečeniad dosiahnuté v prvej polovici sezóny. Okrem toho sa môžu v súťaži pochváliť najlepšou defenzívou, o najlepší útok sa delia s Prašníkom.

„Jesenná časť bola veľmi dobre rozbehnutá a pred zápasom s Dubovanmi sme mali desaťbodový náskok. Síce nás mrzí, že sme ho skrátili len na dva body, no prvenstvo si držíme stále a na jar ho budeme musieť obhájiť a dotiahnuť do úspešného konca,“ pokračoval Zubčák.

Práve súboje s Dubovanmi bývajú špecifické a náročné. Na jeseň sa ich spoločné stretnutie na pôde súpera skončilo bezgólovou remízou 0:0. „S Dubovanmi je to vždy derby zápas, a aj keby boli na poslednej priečke a my na špici tabuľky, stále by nás vedeli potrápiť. S chalanmi sa poznáme, obe strany sa vždy na náš spoločný zápas tešia a bývajú to náročné stretnutia. Inak to nebolo ani teraz, bol to vyrovnaný zápas so spravodlivou deľbou bodov,“ zhodnotil súpera kapitán mužstva.

Cez prestávku doplnia káder

Po jeseni z mužstva zatiaľ neohlásil odchod nikto a už teraz je jasné, že káder v Pečeňadoch budú dopĺňať. Tréner Mário Adamčík má zopár mien v hľadáčiku.

V kádri sa počas jesennej časti objavili aj zranenia. Práve kapitán mužstva v posledných kolách jesene nevybehol na trávnik. Ozvalo sa mu opäť zranenie kolena, s ktorým pravdepodobne bude musieť absolvovať ďalšiu operáciu. Počas jeho absencie nosil kapitánsku pásku Samuel Izakovič. Okrem Zubčáka potrápilo zranenie aj stredného záložníka Patrika Antala.

„Jedna-dve posily sa nám zídu, no nemyslím si, že je potrebné výrazne dopĺňať káder. Mužstvu pomohol príchod Petra Halasa, ktorý je skúseným hráčom v útoku a vie vyhrať veľa súbojov. Okrem neho predstavujú opory tímu aj Tomáš Gula v obrane či Patrik Antal v strede zálohy,“ uviedol Zubčák.

Na jar bude o čo bojovať

Strata výrazného bodového náskoku môže síce Pečeňady mrzieť, no o to bude v siedmej lige zaujímavejšia jar. V tesnom závese za lídrom súťaže je Prašník, ktorý má v mužstve najlepšieho kanoniera jesene Erika Spála. Ten si drží na konte 25 strelených gólov. „Prašník sa u nás prezentoval veľmi dobrou hrou a bojovnosťou. Aj keď v 39. minúte prehrával 0:3, nevzdal sa a odovzdal na ihrisku všetko. Bojoval do poslednej minúty a bolo namále, aby sa zápas neskončil remízou,“ dodal Zubčák.

V rámci zimnej prípravy sa Pečeňady ako jesenný víťaz predstavia na tradičnom halovom turnaji O pohár predsedu ObFZ Trnava.

Martina Radošovská

0 Shares

Najnovšie správy

piatok, 19. júla 2024
Meniny má Dušana, zajtra Eliáš, Iľja