Siedma priečka kartárov z Dolného Lopašova

• 26. decembra 2018, 18:00

Záverečným 12. turnajom sa v Poprade skončila extraliga v mariáši. V jej jubilejnom 20. ročníku sa tešili z celkového prvenstva kartári z Trenčína. Hráčom Dolného Lopašova, za ktorý hrajú mariášisti z celého piešťanského regiónu, patrila v konečnom účtovaní siedma priečka spomedzi 19 zúčastnených družstiev.

Juraj Reško obsadil konečné 11. miesto na Slovensku. © Štefan Gregorička

Na Grand Prix Vysokých Tatier bojovalo o body do súťaže družstiev a jednotlivcov 321 hráčov. Z nich išla najlepšie karta Vladimírovi Šimalčíkovi z Liptovského Mikuláša, Jánovi Gálikovi z Pezinka a Jozefovi Kepičovi zo Sniny. Všetci nahrali zhodne po 28 bodov a o poradí rozhodla vyššia suma vyhraných peňazí. Z hráčov Dolného Lopašova bol najlepší Juraj Reško, ktorý obsadil s 24 bodmi 23. miesto. Miloš Kopecký skončil s 20 bodmi na 60. mieste, Vladimír Hudý bol s rovnakým počtom bodov 63. a 17-bodoví Stano Chrena a Štefan Orviský figurovali na 74., resp. 75. pozícii.

Majstrom Slovenska sa spomedzi 616 hodnotených hráčov stal so 4315 bodmi Štefan Britaňák z Vysokých Tatier. Na ďalších medailových priečkach skončili Vladimír Šimalčík z Lipt. Mikuláša (4240) a Štefan Kovaľ zo Sniny (3957). Dobre si počínali aj hráči Dolného Lopašova. Juraj Reško bol s 3274 bodmi jedenásty, Stanislavovi Chrenovi patrila s 2988 bodmi 21. pozícia a do prvej päťdesiatky sa ešte dostali Miroslav Petruš (35.) a Miloš Kopecký (46.).

Medzi družstvami vyhrali Grand Prix Vysokých Tatier hráči Sniny (2033) pred Žilinou (1881) a Lipt. Mikulášom (1834). Už tradične sa v Poprade nedarilo kartárom z Dolného Lopašova. Nahrali 1565 bodov, čo im stačilo na 12. miesto. Celkovo si s 22 067 bodmi udržali siedmu pozíciu. V družstvách nahral majstrovský Trenčín v dvanástich turnajoch 23 952 bodov, druhá Žilina 23 721 a tretie Vysoké Tatry 23 174.