Užite si Vianoce skôr a pomôžte 70 deťom v núdzi

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 21. decembra 2018, 18:00

Už zajtra sa v centre Piešťan môžete zúčastniť benefičnej akcie s názvom Vianoce pre všetkých, ktorej cieľom je pomôcť siedmim desiatkam detí v rôznych zariadeniach. OZ Myška vám prináša dobrodružstvo, zážitky a šťastný koniec.

Občianskemu združeniu Myška sa podarilo prepojiť organizácie ako DOMUM, Materské centrum Úsmev, Detský Domov, Trnavská Arcidiecézna Charita a Spoločnosť Parkinsonici Slovensko, ktoré sa spolupodieľajú na organizovaní tohoto podujatia.

Zúčastnení budú mať za úlohu prejsť piatimi súťažnými stanovišťami, ktoré budú rozmiestnené v mestskom parku a na konci vyslobodiť vianočné darčeky, ktoré sú v zajatí Vlkov a Čertov. Pre každého záchrancu bude prichystaný zázračný balíček.

Akcia sa uskutoční v sobotu 22. decembra, pričom štart je na Námestí slobody, kde bude aj registrácia záchrancov v čase od 12.00 do 14.30 h.

Od 15.00 do 16.30 sa na Vianočných trhoch všetci zasa zídu a odovzdajú zachránené darčeky cca 70 deťom (deti z Detského domova, Azylového domu, Trnavskej Arcidiecéznej Charity). Zaspieva Jozef Bachratý a  Spievanky. Deti sa môžu tešiť na Maskotov, zábavu, dobrodružstvo a sladkú odmenu.

Popri tejto zábave sú ľudia v núdzi vítaní v čase od 12.00 do 15.00 h v stánku na terase Reštaurácie La Griffon na Winterovej ulice, kde sa môžu prísť ponúknuť vianočnou kapustnicou.

Návštevníci tu majú možnosť spoznať prácu organizácií, ktoré túto akciu usporadúvajú ako aj požiadať o pomoc.

7 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 4. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Barbory, patrónky baníkov a delostrelcov. Meniny má Barbora, Barbara.
  • 03.12.2020, 23:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Polícia upozorňuje účastníkov premávky, aby zvýšili opatrnosť na cestách a prispôsobili svoju jazdu poveternostným podmienkam a stavu vozovky. Zároveň žiada…
  • 03.12.2020, 08:52
  • Spravodajstvo
piatok, 4. decembra 2020
Meniny má Barbora, zajtra Oto