Ružomberčanky boli nad sily Čajok

• 19. decembra 2018, 18:00

V šlágri 11. kola basketbalovej extraligy žien prehrali Piešťanské Čajky na palubovke MBK Ružomberok jednoznačne 64:87. Ružomberok je tak v najvyššej domácej súťaži stále neporazený.

Jakubcová sa snaží ubrániť Ellenberg, ktorá dala v zápase 25 bodov. © MBK Ružomberok

Piešťanské basketbalistky v Koniarni vyhrávali len chvíľku, a to v 4. minúte prvej štvrtiny o jeden bod 6:5, no obrat prišiel rýchlo a hlavne natrvalo. Ružomberčanky ešte do konca prvej štvrtiny natiahli svoje vedenie na desať bodov a v ďalšom priebehu už nedovolili Čajkám vrátiť sa do zápasu ako v prvom vzájomnom meraní síl v tejto sezóne. Postupne svoje skóre navýšili na konečných 87:64 a uštedrili Čajkám tretiu prehru v extraligovej sezóne.

„Gratulujem súperovi k víťazstvu. V podstate bolo rozhodnuté už po prvej štvrtine. Bohužiaľ, nepokračovali sme v nasadení ako v posledných zápasoch. Absolútne katastrofálne sme začali a naša príprava zostala iba pri slovách. Na druhej strane treba priznať, že Ružomberok má výbornú kvalitu, čo dokazuje aj v Eurocupe. Verím, že v ďalších zápasoch im budeme viac vzdorovať,“ zhodnotil stretnutie tréner Čajok Richard Kucsa, ktorého doplnila hráčka Ivana Jakubcová: „Nešlo nám to, ako sme si predstavovali. Mali sme o Ružomberku dostatok informácií, no nedodržiavali sme herný plán. Táto prehra je rozhodne na nás.“

Posledný zápas v roku 2018 odohrajú Čajky už v stredu 19. decembra v Diplomat aréne, kde o 18:00 privítajú Slovan Bratislava. Po Novom roku začínajú hneď v piatok 4. januára, keď v rámci Európskej ženskej basketbalovej ligy EWBL budú hostiť TTT Riga, momentálne jedno z najlepších družstiev Európy, lotyšského účastníka ženskej Euroligy.

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 87:64 (24:14, 23:16, 22:23, 18:11)

trestné hody: 16/12 – 12/7, trojky: 7 – 7, fauly: 17 – 12

Zostavy/body – MBK: Ellenberg 25, Mištinová 15 /4 trojky/, Šikšniuté 15, Yatskovets 12, Jeffery 12 (Janoščíková 6, Ivančáková 1, Stašová, Moravčíková), Čajky: Jakubcová 14, Lubin 10, Thompson 6, Matejčíková 6, Hašková 3 (Majtásová 8, Mikulášiková 6, Mihaljevičová 5, Baburová 4, Dovčíková 2, Bábiková)