V Piešťanoch vlak zrazil mladú ženu

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 18. decembra 2018, 10:00

Piešťanskí hasiči v uplynulom týždni riešili dopravnú nehodu na Banke za Krajinským mostom, tiež požiar skládky v Rakoviciach, kde boli aj členovia Dobrovoľného hasičského zboru Vrbové. Najťažšiu prácu mali so záchranou zranenej ženy na železnici.

(Autor: am)

Po mesiaci ohnivý kohút opäť sadol na skládku komunálneho odpadu v Rakoviciach. V utorok 11. decembra k skládke, ktorá bola v plameňoch, vyrážali piešťanskí aj vrbovskí hasiči. Spoločnými silami bojovali proti ohňu „cé“ prúdmi vody, a keď ho uhasili, dobrovoľníci z Vrbového ešte ostali na mieste požiaru, aby vykonávali dozor a presvedčili sa, či sa náhodou niekde zo skrytých ohnísk požiar neobnoví.

Za Krajinským mostom v smere na Ratnovce sa vo štvrtok 13. decembra zrazili dva automobily. Vodiči peugeotu a mercedesu boli bez zranení, ale autá mali zdemolované. Jedno ostalo na chodníku, ďalšie na ceste. Hasiči, ktorí sa sem chceli dostať, mali problém, lebo v dôsledku nehody boli cesty zapratané kolónami. Po náročnejšom príjazde vykonali potrebné opatrenia na vozidlách a po zdokumentovaní nehody pomohli auto, ktoré bránilo premávke, naložiť na vozidlo odťahovej služby.

V Trebaticiach sa v sobotu 15. decembra rozhorelo osobné auto VW Golf. Vodič si ho ešte pred príchodom jednotky uhasil práškovým prístrojom. Hasiči pre istotu termokamerou prekontrolovali auto a našli ešte jedno ložisko požiaru, ktoré zlikvidovali pomocou asi desiatich litrov vody.

Najväčšie nešťastie sa stalo na železnici v nedeľu 16. decembra pri bývalých vojenských kasárňach. Hasiči tam zachraňovali mladú ženu z Piešťan, ktorá stret s vlakom prežila. Problematické bolo nielen miesto, kde sa zranená nachádzala, ale aj neistota, pretože v jej kabelke našli pas dieťatka. Presne sa nevedelo, či náhodou s mladou ženou ešte nie je práve ono. Preto miesto nehody prehľadávali, nikoho iného však nenašli. Zranenú ženu previezli do nemocnice. Polícia vyšetruje okolnosti, za akých k nehode došlo.

(vd)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 23. júla. V roku 1924 sa narodil Anton Pastírik, dlhoročný riaditeľ piešťanského mestského kultúrneho strediska, ktorý sa…
  • 23.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 21. júla. V tento deň sa v roku 1880 v obci Košariská narodil generál Milan Rastislav Štefánik.…
  • 21.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 22. júla. Tento deň je Dňom rodičov. Meniny má Magdaléna.
  • 22.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 24. júla 2024
Meniny má Oľga, zajtra Vladimír