Kubo prekonal slovenské maximum

• Šport / Ostatné športy
  • 18. decembra 2018, 16:00

V minulom čísle PT sme informovali, že piešťanský triatlonista Ondrej Kubo pretekajúci za klub 3NT Bratislava obsadil v strednom triatlone Ironman 70.3 v Bahrajne výborné siedme miesto. Kubo navyše prekonal slovenské maximum v polovičnom Ironmanovi o 13 minút, keď triatlon na strednom východe absolvoval v čase 3:42:59 hodiny.

Triatlonista Ondrej Kubo (uprostred) s Nórmi, ktorí obsadili prvé a druhé miesto. © archív O. Kuba

Víťazný Nór Kristian Blummenfelt s časom 3:29:04 prekonal svetový rekord a Kubo za ním zaostal o trinásť minút. „Svetový rekord prekonal takmer o päť minút. Pre mňa to bola veľká česť súťažiť s takýmito pretekármi,“ skonštatoval Ondrej Kubo pre RTVS.

Deväťdesiat kilometrov cyklistiky zvládol tesne pod dve hodiny s priemernou rýchlosťou 45 km/h. Trať, po ktorej sa pretekalo, bola pre Piešťanca veľmi zaujímavá: „Išli sme napríklad aj po okruhu, kde sa jazdí F1. To bol pre mňa naozaj zážitok. V televízii sa to nezdá, keď to človek pozerá, ale boli tam aj stúpania, zákruty, takže to bolo pestré.“

V posledných pretekoch sezóny zabehol polmaratón za 1:16 hodiny, čo je podľa Kuba výborný čas: „Mal som veľmi dobre nastavený tréningový plán. Vďaka nemu som po 90 kilometroch na bicykli polmaratón zabehol v takomto skvelom čase.“