VIDEO: Obrovský potlesk pre nádejných umelcov

  • Mladí dnes / Školy
  • 17. decembra 2018, 20:00

Už tradične sa pred najkrajšími sviatkami v roku rodičia, starí rodičia i ďalší rodinní príslušníci a známi tešia na detské vystúpenia. Vianočný koncert tento rok opäť zorganizovala aj Súkromná základná umelecká škola v Piešťanoch. Vo štvrtok 13. decembra sa predstavili najprv tanečníci a po nich hudobníci.

(Autor: am)

Pohybovo nadané deti sa na pódiu Domu umenia predviedli ako prvé. Publikum si vychutnalo balet, scénický tanec s istou dávkou vtipu, ale aj pútavú modernu. Najmenšie detičky potešili azda každého v publiku, a to aj svojimi milými spontánnymi reakciami na javisku. Na záver svojho tančeku tiež poslali pusinky a zamávali, a tak mali rodičia o emotívny zážitok postarané.

Skúsenejší tanečníci neváhali predviesť náročné choreografie, skoky, piruety i zdvíhačky. Rozhodne pútavé boli i kostýmy, ktoré si diváci mohli dokonale prezrieť aj v záverečnom spoločnom čísle. Tanečníci počas neho zaplnili pódium a vyslúžili si dlhotrvajúci potlesk.

Svojim tanečným kolegom neostali nič dlžní ani hudobníci. Sláčiky, dychové nástroje či spev, to všetko si mohli vypočuť diváci počas ďalšej polhodiny. Naladiť sa na vianočnú atmosféru im iste pomohol nielen vianočný stromček v sále, ale aj koledy.

Deti zo súkromnej „zušky“ potvrdili, že v Piešťanoch stále prebýva mnoho talentov. Teraz ich síce čakajú prázdniny, no potom začnú svoje nadanie opäť usilovne rozvíjať.

(am)

 

Najnovšie správy

Vážený pán primátor! Napriek tomu, že až o niekoľko dní dovŕšite malé jubileum - prvých (neľahkých) 100 dní v úrade,…
  • 21.03.2019, 08:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je sobota 23. marca. Tento deň je Svetovým dňom meteorológie. Meniny má Adrián.
  • 23.03.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Dnes je piatok 22. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom tuleňov a Svetovým dňom vody. Meniny má Beňadik.
  • 22.03.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava