Hádzanári MHK nestačili na Šaľu

• Šport / Hádzaná
  • 17. decembra 2018, 17:00

Hráči Piešťan prehrali sobotný duel 16. kola hádzanárskej extraligy na palubovke HKM Šala 27:33. Oba tímy vstupovali do zápasu s cieľom odčiniť neúspech z posledného kola. Kým Šaľania inkasovali debakel na Považí, hádzanári MHK prekvapujúco podľahli doma bratislavským policajtom a skomplikovali si boj o prvú šestku.

Ilustr, foto © Marek Bučko

Až do 11. minúty videlo 250 divákov vyrovnaný zápas. Tímy sa naťahovali o každý gól, no následne domáci potrestali hosťujúce chyby a odskočili na rozdiel troch gólov – 9:6. Kto by čakal, že Šaľania zlomili odpor Piešťan, mýlil sa. Od 24. minúty za stavu 14:11 totiž brankár Meluš zatiahol roletu, hostia zrýchlili hru a do konca polčasu stav otočili (15:16).

Lenže ako nováčikovi záver prvého dejstva vyšiel, tak zbabral úvod druhého a de facto domáci rozhodli o svojom víťazstve. Úvodnú šesťminútovku prehrali 1:6 a razom bolo na ukazovateli skóre 21:17. Hosťom nepomohol oddychový čas ani Lahove úspešné pokusy, ktorými znížil maximálne na rozdiel troch gólov. Skúsení Šaľania už kontrolovali vývoj zápasu a v 50. minúte opäť odskočili na 30:23. Záver sa iba dohrával a domáci si nakoniec dokráčali po víťazstvo 33:27.

HKM Šaľa – MHK Piešťany 33:27 (15:16)

pokutové hody: 4/4 – 6/6, vylúčenia: 4 – 3, červená karta: 56. Petro

Zostava/góly MHK: Minarovský 3, Salvata 1, Laho 7, Rakús 2, Szapu 5, Polakovič 7, Kotula, Kapša, Stano, Halo 1, Jaššo 1, Meluš, Drahovský