Žiaci ŠPK vyplávali štyri tituly

• 13. decembra 2018, 18:00

V Spišskej Novej Vsi sa na prelome mesiacov november a december konali Majstrovstvá Slovenska starších žiakov v plávaní. Zúčastnilo sa ich 273 plavcov z 51 klubov. ŠPK Kúpele Piešťany reprezentovalo päť plavcov: Olivia Ana Šprláková-Zmorová, Rebeka Buková, Veronika Luciaková, Viktória Rössler a Jakub Jánsky.

Zľava: Rebeka Buková, Olivia Ana Šprláková-Zmorová a Jakub Jánsky. © archív ŠPK

Piešťanská výprava sa na podujatí nestratila a v počte vybojovaných medailí sa umiestnila spoločne s PK Martin na delenom treťom mieste.

Z Piešťancov v bazéne dominovala Olivia Ana Šprláková-Zmorová. V troch disciplínach – 400 m voľný spôsob, 800 m voľný spôsob a 400 m polohové preteky – si vyplávala majstrovský titul. Strieborný stupienok obsadila na 200 m voľný spôsob a bronzový na 200 m motýlik. Zaplávala kvalitné osobné rekordy, ktoré sú jej odmenou za tréningové úsilie.

Titul sa podarilo vybojovať aj Rebeke Bukovej, keď vyhrala 100 m znak a na 200 m znak skončila druhá.

Úspechy dievčat doplnil na 400 m polohové preteky Jakub Jánsky, ktorý sa umiestnil na druhej priečke. Okrem striebra si vybojoval ešte v disciplínach 400 m voľný spôsob, 1500 m voľný spôsob a 200 m prsia piate miesta.