Tesná prehra MHK s „policajtmi“

• Šport / Hádzaná
  • 13. decembra 2018, 14:00

Hádzanári MHK Piešťany nemajú za sebou úspešný týždeň. Po stredajšej prehre s Považskou Bystricou v nedeľu nestačili opäť na domácej palubovke na ŠKP Bratislava, ktorému pred 250 divákmi podľahli tesne 20:21.

Brankár Meluš prehre piešťanských hádzanárov s ŠKP Bratislava, žiaľ, nezabránil. © Marek Bučko

ŠKP Bratislava zdramatizoval boj o prvú šestku, keď uspel vo vyrovnanej konfrontácii v Piešťanoch. Hostia v závere prvého polčasu trojgólovou šnúrou otočili na 10:9, ale rozhodujúci náskok si vypracovali v úseku od 41. do 51. minúty, keď z nerozhodného stavu 14:14 odskočili na 19:15. Napriek častej hre v oslabení už vedenie z rúk nepustili, hoci domáci na začiatku 59. min znížili na 20:21. Piešťany po druhej domácej prehre za sebou zostali na piatom mieste o bod pred Novými Zámkami a o dva pred ŠKP.

MHK Piešťany – ŠKP Bratislava 20:21 (9:10)

pokutové hody: 3/2 – 2/1, vylúčenia: 2 – 9, červená karta: 25. Prokop (ŠKP)

Zostava/góly MHK: Meluš, Kapša, Drahovský – Minarovský 2, Bočkay 1, Salvata, Kotula, Macek, Stano, Jaššo, L. Rakús 6, Polakovič 3, Halo 3, Laho 3