Hádzanári nestačili na Považskú Bystricu

  • Šport / Hádzaná
  • 12. decembra 2018, 14:00

Necelé tri stovky divákov sledovali v stredu večer zápas 14. kola Slovnaft Handball Extraligy, v ktorom MHK Piešťany podľahli favorizovanému MŠK Považská Bystrica 26:34. Nováčikovia najvyššej slovenskej ligy prvýkrát v Diplomat aréne prehrali.

Tomáš Laho sa tentoraz strelecky nepresadil. © Marek Bučko

Domácim hádzanárom nevyšiel úvod zápasu. Neustále doťahovali náskok, naopak, hostia využili každú chybu Piešťan. Po oddychovom čase zlepšili obranu i hru v poli, ale kopili chyby v útoku, čo hostia využívali na rýchle protiútoky. Na konci prvého polčasu bol stav 10:19.

Hráčom MHK sa nedarilo znížiť vedenie hostí ani v druhej polovici. Vedeli sa presadiť strelecky, ale nedokázali brániť protiútoky. V závere zápasu sa už len dohrávalo a hostia ukončili víťaznú sériu Piešťan 26:34.

„Zápas s favoritom sme nezačali dobre – nehrali sme dobre v obrane, v útoku sa nám nedarila streľba. Hostia využívali každú našu chybu na presadzovanie sa z rýchlych protiútokov. Najmä v prvom polčase sme sa ťažko presadzovali cez tvrdú obranu. Treba ale uznať silu súpera, ktorý hrá dlhodobo o medaily a aj európsky pohár,“ zhodnotil stretnutie tréner MHK Martin Nedorost.

MHK Piešťany – HC Štart Považská Bystrica 26:34 (10:19)

pokutové hody: 3/3 – 3/3, vylúčenia: 4 – 7

Zostava/góly MHK: Meluš, Kapša, Drahovský – Fejes, Minarovský 2, Salvata 1, Bočkay, Laho, Szapu 5, Polakovič 6, Kotula 1, Stano, Halo, Jaššo 3, Rakús 5, Macek

(th)

0 Shares

Najnovšie správy

Polícia upozorňuje účastníkov premávky, aby zvýšili opatrnosť na cestách a prispôsobili svoju jazdu poveternostným podmienkam a stavu vozovky. Zároveň žiada…
  • 03.12.2020, 08:52
  • Spravodajstvo
Dnes je piatok 4. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Barbory, patrónky baníkov a delostrelcov. Meniny má Barbora, Barbara.
  • 03.12.2020, 23:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 4. decembra 2020
Meniny má Barbora, zajtra Oto