Rekordná plavkyňa Kolníková: Tajne som dúfala v titul aj rekord

  • Plávanie / Šport
  • 7. decembra 2018, 16:00

Ako sme v minulom vydaní informovali, piešťanská plavkyňa Veronika Kolníková dosiahla počas posledného novembrového víkendu na otvorených majstrovstvách Slovenska v Čilistove výrazné úspechy. S týždňovým odstupom sa s nami podelila o svoje dojmy z podujatia.

Veronika Kolníková zaplávala v Čilistove nový slovenský rekord. © archív SPF

Veronika Kolníková, ktorá je členkou PPK Piešťany, štartovala vo svojich tradičných disciplínach. V piatok získala na 800 m voľný spôsob striebornú medailu a v sobotu pridala na 400 m voľný spôsob medailu rovnakého lesku. Svoju účasť vyšperkovala nedeľným štartom na 1500 m voľný spôsob. Nič neponechala na náhodu a časom 16:53,49 minúty zvíťazila, utvorila nový slovenský rekord a ako prvá Slovenka zaplávala túto disciplínu pod 17 minút.

„Tajne som dúfala v slovenský titul aj slovenský rekord, no až tak hlboko pod hranicu 17 minút nie. Teší ma aj to, že v priamom súboji som trikrát porazila účastníčku majstrovstiev sveta v Číne. Teraz ma ešte o necelé tri týždne čakajú majstrovstvá Českej republiky v 25-metrovom bazéne. Tam to bude o niečo náročnejšie. Svojimi výkonmi som si na nich zabezpečila účasť ako členka TJ Znojmo, kde momentálne pracujem ako trénerka plávania a popritom ešte trénujem. Je to celkom náročné, no mňa to baví a som rada, že sa môžem naďalej venovať aj plávaniu. Za to všetko patrí veľká vďaka môjmu trénerovi pánovi Kyněrovi i ostatným, ktorí ma v tom podporujú,“ zdôverila sa nám úspešná plavkyňa.

(jk/th)

Priestor pre vašu reklamu 728×90

Najnovšie správy

Služby mesta Piešťany tohtoročná snehová nádielka poriadne prevetrala. Januárové rekordné sneženie vyhnalo do ulíc nielen technických pracovníkov, ale aj takmer…
  • 21.02.2019, 12:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je piatok 22. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom skautiek a Európskym dňom obetí zločinu. Meniny má Etela.
  • 22.02.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Dnes je sobota 23. februára. Meniny má Roman, Romana.
  • 23.02.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava