Dočká sa chodníka i tento priechod?

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 7. decembra 2018, 12:00

Minulý týždeň sme vás v Piešťanskom týždni informovali o dobudovaní priechodu pre chodcov na Dlhej ulici v Piešťanoch. V komentároch na sociálnej sieti Facebook sa objavili aj fotografie priechodu na Bratislavskej ceste vedúceho k sídlisku Adam Trajan.

Priechod pre chodcov na Bratislavskej ceste nemá vyústenie už dlhé roky. (Autor: am)

Tento priechod je súčasťou svetelnej signalizácie, napriek tomu už roky nemá vyústenie do „normálneho“ chodníka. Znamená to, že i keď je označený funkčným semaforom, ísť tadiaľ môžete viac-menej len na vlastné riziko. Na druhej strane vás totiž nečaká chodník, ale k najbližšiemu bezpečnému miestu musíte dokráčať po krajnici. Preto je priechod absolútne nevhodný, ak nemáte obe nohy zdravé alebo ak tlačíte kočík či oporný vozík.

Napriek tomu, že tento stav pretrváva už roky rokúce, konečne môže nastať zmena. V septembri tohto roka totiž mestskí poslanci schválili predaj pozemkov na Bratislavskej ceste súkromnému investorovi, ktorý chce v tejto lokalite postaviť 15-miliónový komplex obytných a komerčných priestorov, a tiež zariadenie pre seniorov.

Súčasťou tejto stavby má byť aj vybudovanie novej Broskyňovej ulice, pričom podľa Beáty Palkechovej z odboru dopravy mestského úradu má byť v rámci tejto investície riešená aj križovatka, a teda aj chodníky a priechody.

Prepojenie najväčšieho sídliska v Piešťanoch s južnou stranou mesta by tak mohlo byť opäť o čosi bezpečnejšie. Nechajme sa teda prekvapiť, ako to napokon dopadne. Čas na začatie výstavby má firma dva roky, v opačnom prípade bude musieť pozemky vrátiť mestu.

(am)

35 Shares

Najnovšie správy

Medzinárodný klub žien v Piešťanoch opäť zorganizoval tradičný Charitatívny bazár. Jeho štrnáste pokračovanie sa v sobotu 30. novembra uskutočnilo v…
  • 05.12.2019, 12:00
  • Spravodajstvo
Dnes je štvrtok 5. decembra. Tento deň je Svetovým dňom pôdy a Medzinárodným dňom dobrovoľníkov v ekonomickom a sociálnom rozvoji.…
  • 05.12.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 5. december 2019
Meniny má Oto, zajtra Mikuláš