Predposledný turnaj vyhral Chrena

• Šport / Ostatné športy
  • 3. decembra 2018, 10:00

Jubilejný 20. ročník extraligy v mariáši pokračoval predposledným jedenástym turnajom. Na Veľkej cene sa v Hlohovci predstavilo 336 hráčov z 19 slovenských klubov. Darilo sa aj kartárom z MK Dolný Lopašov, kategóriu jednotlivcov vyhral Stanislav Chrena a Juraj Reško skončil šiesty.

Víťaz turnaja v Hlohovci Stanislav Chrena z MK Dolný Lopašov. © Štefan Gregorička

Stanislav Chrena vyhral všetkých šesť kôl a získal 30 bodov. Do extraligovej tabuľky jednotlivcov mu pribudlo 453 bodov. Na ďalších medailových priečkach skončili Ondrej Salanci z Vysokých Tatier (28) a Andrej Trasoň z Martina (26). Rovnaký počet turnajových bodov získal aj Juraj Reško z Dolného Lopašova.

V družstvách vyhrali Veľkú cenu Hlohovca s 2210 bodmi mariášisti zo Žiliny pred Hlohovcom (2014) a Vysokými Tatrami (2012).

Pred záverečným turnajom vedie tabuľku jednotlivcov Štefan Britaňák z Vysokých Tatier. V prvej tridsiatke sú aj Reško (15. miesto), Chrena (23.) a Miroslav Petruš (27.) z Dolného Lopašova. V družstvách je prvý Trenčín (22 163 bodov), D. Lopašovu (20 625) patrí siedma pozícia.

„Stanovi sa v poslednom čase darí. Pred Hlohovcom vyhral aj regionálny turnaj v Holíči. V decembri nás čaká posledné kolo v Tatrách, kde sa nám tradične nedarí. Teraz sa však bude hrať na inom mieste, možno skončíme lepšie,“ povedal po turnaji Chrenov spoluhráč Štefan Orviský.