Klzisko sprístupnia podľa počasia

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 3. decembra 2018, 16:00

Pre radosť veľkých, no najmä malých Piešťancov pri OD Prior opäť vyrastá mobilná ľadová plocha. Služby mesta Piešťany na jej montáži pracovali od 19. novembra a dnes je už takmer pripravená na prevádzku.

Ľadová plocha je takmer pripravená na nápor amatérskych krasokorčuliarov. (Autor: am)

„Každý rok pri montáži musíme poškodené diely preglejkových platní a drevených hranolov vymeniť za nové, takže musíme dokupovať materiál,“ prezradil o začiatkoch príprav klziska Emil Čellár, vedúci strediska správy budov, cestných komunikácií, trhovísk a parkovísk.

Montáž ľadovej plochy trvá asi desať dní a následná výroba ľadu päť-šesť dní, čo je podmienené počasím. Otvorenie klziska bolo plánované na Mikuláša, no či sa bude korčuľovať, to závisí od počasia.

Po otvorení ľadovej plochy bude platiť doterajší prevádzkový poriadok. Prístupná bude v pracovných dňoch od 10. do 21 hodiny, cez víkend a počas sviatkov o hodinu skôr, od deviatej. Údržba ľadu bude denne od 12:00 do 13:00, od 15:00 do 16:00 a od 18:00 do 19:00. Na ľadovú plochu je zakázané vstupovať bez korčúľ, rukavíc, so zvieratami, taktiež je zakázané na ľadovej ploche používať puk, loptu, hokejky a pod. Deťom do 6 rokov je povolený vstup len v sprievode osoby staršej ako 18 rokov na korčuliach, pričom počet korčuľujúcich nesmie presiahnuť 50 ľudí. Korčuľuje sa iba v jednom smere.

Prevádzka ľadovej plochy v lokalite OD Prior je podľa E. Čellára efektívnejšia, prístupnejšia väčšiemu počtu návštevníkov. V minulých rokoch klzisko okrem rodín navštevovali aj celé triedy zo škôl či škôlok. Počet korčuľujúcich sa vyšplhal na číslo prevyšujúce 4200.

Náklady počas predchádzajúcej zimnej sezóny boli 15 376,94 eur, čísla za aktuálnu prevádzku budú známe až v novom roku.

(am)

50 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 4. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Barbory, patrónky baníkov a delostrelcov. Meniny má Barbora, Barbara.
  • 03.12.2020, 23:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Polícia upozorňuje účastníkov premávky, aby zvýšili opatrnosť na cestách a prispôsobili svoju jazdu poveternostným podmienkam a stavu vozovky. Zároveň žiada…
  • 03.12.2020, 08:52
  • Spravodajstvo
piatok, 4. decembra 2020
Meniny má Barbora, zajtra Oto