Športom k zdraviu, nie k trvalej invalidite

  • Šport / Ostatné športy
  • 2. decembra 2018, 18:00

Asociácia športových klubu Piešťany pripravila pre športovú verejnosť ďalší zo série seminárov zameraný na tému Športom k zdraviu, nie k trvalej invalidite. Seminár sa uskutoční v pondelok 3. decembra o 16:30 v mestskom kultúrnom stredisku.

Na seminári vystúpi aj známa inštruktorka jogy Michaela Hluchová. © FB Michaely Hluchove

Organizátori opäť pozvali zaujímavých odborníkov. Jedným z nich bude Daniel Korec, ktorý bude hovoriť na tému Význam fyzioterapie v živote mladého športovca.

S prednáškou vystúpi aj známa inštruktorka Michaela Hluchová s témou Využitie SPS – špirálovitej stabilizácie v športe. „Problematika vplyvu záťaže v športe na správne držanie tela a na vznik svalových dysbalancií je známy. Následky veľkého preťaženia športovcov sú, žiaľ, častým zdravotným problémom, ktoré majú výrazný vplyv na zdravie,  ale aj výkonnosť športovcov. Prevencia zranení a kompenzácia je jednou z primárnych úloh športovej biomechaniky,“ uviedla M. Hluchová.

Do tretice vystúpi Martin Minárech, ktorý bude hovoriť o tom, ako zlepšiť regeneráciu a športový výkon doplnkami výživy u mladých športovcov. „Výživové doplnky nie sú v dnešnej dobe len témou dospelých a profesionálnych športovcov. Každý nadaný mladý športovec, ktorý chce podávať výkony jeho predstavám, by mal o nich niečo vedieť. Pokiaľ sú športovci veľmi mladí, je vhodné, aby ich rodičia, ale i tréneri mali jasno v tom, čo mladý organizmus vyžaduje, aby podal ten najlepší výkon,“ konštatoval M. Minárech.

(th)

Priestor pre vašu reklamu 728×90

Najnovšie správy

Dnes je piatok 22. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom skautiek a Európskym dňom obetí zločinu. Meniny má Etela.
  • 22.02.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Služby mesta Piešťany tohtoročná snehová nádielka poriadne prevetrala. Januárové rekordné sneženie vyhnalo do ulíc nielen technických pracovníkov, ale aj takmer…
  • 21.02.2019, 12:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je sobota 23. februára. Meniny má Roman, Romana.
  • 23.02.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava