Piešťanskí gymnazisti najlepší vo vedomostnej súťaži o olympizme

  • Mladí dnes / Školy
  • 26. novembra 2018, 15:00

V Grandhoteli Bellevue v Starom Smokovci vyvrcholila v pondelok 12. novembra vedomostná súťaž základných a stredných škôl o olympizme, ktorú vyhlásila Slovenská olympijská akadémia (SOA) v spolupráci so Slovenským olympijských výborom. Študenti z Gymnázia Pierra de Coubertin v Piešťanoch obsadili prvé miesto v kategórii stredných škôl.

Študenti z Gymnázia Pierra de Coubertina ovládli kategóriu stredných škôl. © SOV

Na finále vo Vysokých Tatrách sa v oboch kategóriách zúčastnilo po päť najlepších školských družstiev zo základného kola, ktoré sa realizovalo online formou už v júni. V základnom kole sa zúčastnilo 167 trojčlenných družstiev zo základných škôl a 53 trojčlenných družstiev stredoškolákov. Zaujímavosťou je, že do pätice v kategórii základných škôl sa prebojovali výlučne družstvá z východného Slovenska.

Vo finále každé družstvo najprv predviedlo päťminútovú prezentáciu na tému Olympizmus spája generácie a potom spoločne absolvovali písomný vedomostný test z olympijskej problematiky. S prezentáciami vystúpili aj hostia z Česka, ktorí, samozrejme, nesúťažili. Na celoslovenské finále vedomostnej súťaže boli pozvaní symbolicky vzhľadom na sté výročie založenia Československa.

Porotu vedomostnej súťaže tvorili predseda SOA Pavol Ružbarský, podpredseda Ján Grexa (šéf poroty), predsedníčka komisie vzdelávania Viera Bebčáková, Igor Machajdík a tri olympioničky – strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková, rýchlostná kanoistka Martina Gogolová-Kohlová a lukostrelkyňa Alexandra Longová, ktoré tesne pred samotnou súťažou absolvovali hodinovú zaujímavú besedu s účastníkmi súťaže.

V súťaži stredoškolákov družstvo Gymnázia Pierra de Coubertina v zložení Adam Kadlec, Barbora Blštáková a Tereza Kublová vyhralo so ziskom 65,4 boda presvedčivo. Rozdiely medzi tímami na ďalších troch miestach – Spojená škola Nováky (59,5), Obchodná akadémia Watsonova Košice (58,3), Gymnázium L. Novomeského Bratislava (56,5) však boli malé. V kategórii základných škôl bola súťaž podstatne vyrovnanejšia.

(th)

0 Shares

Najnovšie správy

Na Veľký piatok, 19. apríla budú vrbovskí i prašnícki rybári spomínať s hnevom i zármutkom ešte dlhé roky. V potoku…
  • 20.04.2019, 11:46
  • Nezaradené / Kultúra a spoločnosť / Príroda / Kraj / Spravodajstvo / Región
Dnes je nedeľa 21. apríla. Meniny má Ervín.
  • 21.04.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Nielen plastové či sklené fľaše, obaly od jedla a pitia, prípadne celé tašky, ale na piešťanskom Vážskom ostrove pribúdajú ako…
  • 20.04.2019, 00:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je sobota 20. apríla. Meniny má Marcel.
  • 20.04.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava