Dubčekova jar na doskách Domu umenia

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 26. novembra 2018, 09:00

Dvadsiaty ročník Piešťanského rendezvous pokračuje. V utorok 27. novembra o 19. hodine sa v Dome umenia Piešťany predstavia tanečníci zo Štátnej opery Banská Bystrica v inscenácii Dubčekova jar. Hlavnú úlohu stvárni sám autor Milan Sládek, umelec z prostredia pantomimického divadla.

Prostredníctvom predstavenia si môžete pripomenúť udalosti spred 50 rokov. © Štátne divadlo Banská Bystrica

Vznik diela súvisí s 50. výročím kľúčovej spoločensko-politickej a kultúrnej udalosti Československa, s Pražskou jarou. Milan Sládek spolu s hudobným skladateľom Jozefom Vlkom a ďalšími inscenátormi vzdáva hold Alexandrovi Dubčekovi, najvýraznejšej osobnosti pražských udalostí roku 1968 a medzinárodne rešpektovanému politikovi.

Inscenácia prostredníctvom pantomímy a tanca prinesie svedectvo o nebezpečenstve totalitných režimov i o sile jednotlivca, ktorý sa dokáže postaviť zlu aj za cenu straty osobnej slobody alebo spoločenského opovrhnutia. Predstavenie je silným vizuálnym a pohybovo-hudobným dielom s použitím najmodernejších technologických postupov, ktorého cieľom je, aby si divák odniesol predovšetkým silný emocionálny zážitok ako memento našej dejinnej skúsenosti.

(red)

6 Shares

Najnovšie správy

Mobilný telefón bol nájdený na zemi pri mestskom trhovisku v Piešťanoch. Je doň zablokovaný prístup a vo vnútri v puzdre…
  • 03.04.2020, 09:38
  • Piešťany
piatok, 3. apríla 2020
Meniny má Richard, zajtra Izidor, Izidora