Vodnopólové kadetky KVP majsterkami Slovenska

  • Vodné pólo / Šport
  • 22. novembra 2018, 14:00

V topoľčianskej plavárni sa uskutočnili Zimné majstrovstvá Slovenska vo vodnom póle hráčok do 17 rokov. Pólistky KVP Kúpele Piešťany sa na turnaj poctivo pripravovali a nastupovali naň s cieľom zabojovať o niektorú z medailí. Priebeh ukázal, že na Eve vyrastá ďalšia generácia dievčat, ktorá môže pomýšľať na najvyššie umiestnenia. Víťazstvá nad všetkými súperkami znamenali pre KVP Kúpele zisk zlatých medailí.

V Piešťanoch vyrastá ďalšia generácia vodných pólistiek, ktorá môže pomýšľať na najvyššie priečky. © archív KVP

„Z výsledku aj z predvedenej hry máme veľkú radosť, dievčatá si to naozaj zaslúžili. Zúročili dobrú prípravu, v ktorej pracovali poctivo a s veľkým nasadením. To sa prenieslo aj do zápasov, v ktorých sme dominovali hlavne po plaveckej stránke. Naše hráčky súperky s predčili aj v streleckej aktivite, ktorej výsledkom bolo 71 gólov v štyroch zápasoch. Veríme, že úspech naše hráčky neuspokojí a budú sa rovnako zodpovedne pripravovať aj na dlhodobú súťaž, ktorou je Národná liga SR začínajúca už o mesiac turnajom v Košiciach,“ konštatoval tréner KVP Ján Baranovič.

Výsledky KVP Kúpele Piešťany:

KVP Kúpele – ŠKP Modrí draci Košice 24:12 (6:3, 7:6, 8:2, 3:1)

Góly KVP: Kozáková 6, Grežďová 5, Bojnová a Mešterová po 4, Hrebíková 2, Doktorová, Teličiaková a Holičová po 1

KVP Kúpele – Pirana SC Topoľčany 12:4 (3:2, 3:0, 4:0, 2:2)

Góly KVP: Hrebíková 5, Grežďová 2, Kozáková, Količová, Klampárová, Bojnová a Mešterová po 1

KVP Kúpele – Slávia UK Bratislava 22:0 (5:0, 7:0, 7:0, 3:0)

Góly KVP: Grežďová a Teličiaková po 5, Kozáková 4, Doktorová, Bojnová a Mešterová po 2, Holičová a Klampárová po 1

KVP Kúpele – ŠG Olympia Košice 13:3 (2:2, 3:0, 4:1, 4:0)

Góly KVP: Klampárová, Hrebíková a Kozáková po 3, Grežďová 2, Bojnová a Mešterová po 1

Konečné poradie Zimných majstrovstiev SR 2018/2019: 1. KVP Kúpele Piešťany (12 b), 2. Pirana SC Topoľčany (9), 3. Olympia ŠG Košice (6), 4. ŠKP Modrí draci Košice (3), 5. Slávia UK Bratislava (0)

O titul majsteriek Slovenska KVP Kúpele Piešťany pod vedením trénerov Jána Baranoviča a Petra Julínyho sa zaslúžili: Emma Dvoranová – Barbora Hrebíková, Linda Doktorová, Katarína Grežďová, Silvia Kozáková, Tamara Teličiaková, Sandra Holičová, Kristína Klampárová, Katarína Bojnová a Nela Mešterová.

(th)

38 Shares

Najnovšie správy

štvrtok, 20. januára 2022
Meniny má Dalibor, zajtra Vincent