Plaveckí veteráni uspeli v Českej Lípe

• 20. novembra 2018, 14:00

Počas svätomartinského víkendu 10.-11. novembra sa v Českej Lípe uskutočnil už 19. ročník tradičného Korunní Cupu, ktorý bol súčasne štvrtým ročníkom Zimných majstrovstiev Českej republiky.

(Zľava) Michaela Kičinová, Anna Kičinová, Adela Baracková a Karol Kantek. © (aki)

Domáci veteránski plavci Seals Masters pripravili v miestnej „dvadsaťpäťke“ preteky o tituly zimných medzinárodných majstrov ČR pre súperov z ďalších českých klubov, z Nemecka, Rakúska, Poľska, Izraela a Slovenska. V 14-člennej slovenskej výprave nechýbalo ani kvarteto ŠPK Kúpele Piešťany – Adela Baracková, Karol Kantek, Anna Kičinová a premiérovo medzi „masterákmi“ Michaela Kičinová. Medzi 256 pretekármi sa ich mená vyskytovali vždy na popredných priečkach.

Adela Baracková vo vekovej kategórii A na motýlikových tratiach 50 a 100 m získala striebro a na 100 a 200 m polohové preteky a na 200 m motýlik stála na najvyššom stupienku. K zlatu na 200 m motýlik pridala aj svoj prvý individuálny slovenský rekord masters a tretie miesto v hodnotení tejto disciplíny Open.

Karol Kantek vo vysokom štandarde odplával šprinty na 50 m motýlik i voľný spôsob, kde zvíťazil, a 50 m znak so strieborným umiestnením.

Doslova zlatý víkend zažila Anna Kičinová, ktorá vo svojej vekovej kategórii na tratiach 50, 100 a 200 m motýlik a 50, 100 a 200 m prsia získala dovedna šesť zlatých medailí a na 200 m motýlik aj zlatú trofej v hodnotení disciplíny Open, podporenú slovenským rekordom masters.

Za svojou matkou nezaostala ani Michaela Kičinová, ktorá vo vekovej kategórii 0 (20-24 rokov) zaznamenala víťazstvá na 100 a 400 m voľný spôsob a 100 m polohové preteky.