Vianočné trhy otvoria svoje brány už tento piatok

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 19. novembra 2018, 14:00

V centre Piešťan v týchto dňoch vyrastá Vianočné mestečko. Svoje brány otvorí už v piatok 23. novembra. Obyvatelia a návštevníci kúpeľného mesta sa môžu tešiť na stretnutia s priateľmi či v kruhu rodiny pri punči, medovine alebo pečených špecialitách. Samozrejmosťou je pestrý hudobný program.

© www.bnr.sk

Rovnako ako každý rok, aj tentoraz pripravili Vianočné trhy kultúrny program, ktorý zaujme všetky vekové kategórie. Séria koncertov a adventných podujatí bude trvať viac než mesiac.

Okrem hudby sa návštevníci Vianočných trhov môžu tešiť na divadelno-hudobné predstavenia, vystúpenia škôl, škôlok z Piešťan a okolia, tradičný slovenský folklór, vianočné koledy či prezentácie šikovných remeselníkov.

Slávnostné otvorenie Vianočných trhov sa uskutoční v piatok 23. novembra o 16.00 h. Už tradične začne rozsvietením vianočného stromčeka na Winterovej ulici a bude sprevádzané vystúpením žiakov Základnej umeleckej školy.

Následne bude pokračovať na Námestí slobody koncertom obľúbenej Borovienky (od 18.30 h) a vystúpením formácie October U2 Revival, ktorá má v repertoári najväčšie hity írskej rockovej kapely patriacej k najpopulárnejším na svete.

Na horúcu sobotnú (24.11.) párty pripraví návštevníkov Vianočných trhov od 16.30 h Denis Gerhardt Guitar Project feat. Thierry Eban. Medzinárodná partia hudobníkov mala veľký úspech na Street Art Festivale Piešťany 2017.

Od 17.30 h budú nasledovať domáci iX Oldies – kapela, ktorá publikum prevedie hudobnou históriou druhej polovice 20. storočia s hitmi kapiel ako Led Zeppelin, Pink Floyd, AC/DC alebo Black Sabbath.

Hlavnou hviezdou sobotného večera bude kubánska speváčka Janelys Fernandez Diaz, ktorú už návštevníci piešťanských Vianočných trhov dobre poznajú. Tentoraz si však pripravila úplne nový repertoár, takže v sobotu od 20.00 h bude na Námestí slobody aj napriek blížiacim sa Vianociam poriadne horúco. V nedeľu od 16.30 h zahrá klasickú dychovú a ľudovú hudbu obľúbená skupina Dubovanka.

Informácie o všetkých podujatiach, ktoré sa tento rok v rámci Vianočných trhov uskutočnia, nájdete na facebook.com/vianocnetrhypn

44 Shares

Najnovšie správy

piatok, 4. decembra 2020
Meniny má Barbora, zajtra Oto