Plavci Kúpeľov vo forme

• 19. novembra 2018, 10:00

Plavci z klubu ŠPK Kúpele Piešťany absolvovali začiatkom novembra dve podujatia, kde sa im už ako tradične podarilo zaplávať viacero výborných výsledkov.

Mladí plavci ŠPK Kúpele Piešťany opäť predviedli výborné výkony. © archív ŠPK

Od 2. do 4. novembra sa v Trenčíne uskutočnili medzinárodné preteky open kategórie – Slovakia Swimming Cup, ktorých sa zúčastnilo 255 plavcov z 28 slovenských a ôsmich českých klubov. ŠPK Kúpele reprezentovalo sedem chlapcov a štyri dievčatá.

Sára Niepelová štartovala vo výbere reprezentácie Slovenska ako piata Piešťanka. Bola aj najúspešnejšou účastníčkou, keď sa jej podarilo zvíťaziť na 400 m polohové preteky vo svojom druhom najlepšom čase, ktorým splnila B-limit na majstrovstvá sveta na krátkom bazéne v čínskom Hangzhou. Druhé miesta si vybojovala na 800 m voľný spôsob a 200 m motýlik a tretia skončila na 400 m voľný spôsob.

Trinásťročná Olivia Ana Šprláková-Zmorová vyhrala disciplínu medzi dospelými a zároveň na 1500 m voľný spôsob zlepšila slovenské rekordné tabuľky trinásťročných dievčat o 14 sekúnd. Na 800-metrovej trati voľný spôsob si vyplávala bronzovú medailu taktiež vo svojom najlepšom výkone. Pätnásťročný Filip Lányi si tiež vylepšil svoj „osobák“ na 800 m voľný spôsob a v mužskej kategórii stál na bronzovom stupienku.

(Zľava) Olivia Ana Šprláková-Zmorová, Filip Lányi a Sára Niepelová.

V Spišskej Novej Vsi sa v ten istý víkend uskutočnil jeden z vrcholov zimnej plaveckej sezóny pre kategóriu 7-11-ročných plavcov – Memoriál Jozefa Baláža. V konkurencii 23 klubov reprezentovalo ŠPK Kúpele 14 plavcov.

Najúspešnejší bol medzi desaťročnými Marko Šprlák-Zmora, keď za víťazstvo na 400 m voľný spôsob vyhral aj cenu za najhodnotnejší výkon podujatia vo svojej kategórii. Okrem toho si vyplával zlatú medailu na 200 m znak, strieborné na 50 m voľný spôsob, 100 m voľný spôsob, 200 m voľný spôsob i 200 m polohové preteky a bronzovú na 50 m znak. Tomáš Filus si medzi desaťročnými vybojoval druhú priečku na 200 m prsia. Michaela Mosná medzi deväťročnými stála na striebornom stupienku v disciplínach 100 m polohové preteky, 200 m polohové preteky, 200 m prsia a 50 m motýlik a bronzový lesk mal jej štart na 200 m voľný spôsob.

Päť zlatých medailí si medzi sedemročnými vyplávala Milica Martinkovičová za výkony na 25 a 50 m voľný spôsob, 25 a 50 m psia, 100 m polohové preteky. Strieborný lesk mali jej štarty na 25 m znak, 50 m znak a 25 m motýlik. Na bronzovom stupienku na 25 m znak stála Michaela Csenkyová aj štafeta chlapcov na 4×50 m polohové preteky v zložení Alexander Zurek, T. Filus, Rastislav Čačík a M. Šprlák-Zmora.