Výstavu si prezriete s 3D okuliarmi

  • Kultúra a spoločnosť / Výstavy
  • 18. novembra 2018, 20:00

Dom umenia Piešťany otvoril novú výstavu. V Zrkadlovej sieni sa od minulého týždňa nachádzajú jedinečné fotografie Vasila Stanka, ktorých výstava nesie názov Milenci z roku dva. Pozrieť si ju môžete do 2. decembra.

Pred vstupom do galérie dostanete takéto okuliare.

Expozícia je zložená z trinástich fotografií. Pri vstupe dostanete 3D okuliare a za pomoci tejto filtrácie sa obraz zmení na čiernobiele priestorové kompozície. Inštalovaných je päť asi metrových stereo fotografií, ale aj tri čiernobiele fotografie s názvom Divadlo v zrkadlách a ďalšie. Práve fotografie zachytávajúce divadlo vám možno spočiatku trochu vyrazia dych otvoreným zobrazením nahoty v pohybe.

Milenci z roku dva zachytávajú príbehy mladých dvojíc, ktoré sú komponované v prostredí akéhosi neidentifikovateľného priestoru za prítomnosti dominantnej rekvizity – objemného odrezku, ktorý výhradne označuje miesto určené pre osobné vzťahy.

Autor fotografií Vasil Stanko je významný slovenský umelec, ktorý pochádza z neďalekej Myjavy. Dominantná je pre neho fascinácia ľudským telom a už ako študent strednej školy začal s fotografovaním mužských aktov. Takýto typ fotografie bol v tom čase tabu a jeho tvorbu odmietali pedagógovia, ale aj vystavovatelia. Zmena prišla až v deväťdesiatych rokoch. Stankovo úsilie o narúšanie konvenčného vnímania sveta prostredníctvom znepokojujúcich až absurdných mnohofigurálnych výjavov je akousi odozvou na krízu identity súčasného človeka.

Navštívte výstavu v Dome umenia medzi 14. a 17. hodinou popoludní okrem pondelka, prípadne hodinu pred predstavením, na ktoré sa chystáte. Uvidíte, ako fotografie zapôsobia práve na vás.

(am)

4 Shares

Najnovšie správy

V piatok 17. januára popoludní sa na okružnej križovatke v Piešťanoch pri Tescu stala dopravná nehoda. Došlo tu ku kolízii…
  • 17.01.2020, 16:44
  • Krimi / Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
Mnohí si v čase Vianoc urobili radosť výmenou domáceho zariadenia. Súčasťou toho by však malo byť aj správne, voči ostatným…
  • 17.01.2020, 08:00
  • Spravodajstvo
piatok, 17. januára 2020
Meniny má Nataša, zajtra Bohdana