Lacko triumf na Slovak Open neobhájil

• Šport / Tenis
  • 16. novembra 2018, 18:00

Piešťanský tenista Lukáš Lacko nasadený ako prvý podľahol v štvrtkovom stretnutí druhého kola dvojhry na turnaji ATP Slovak Open v NTC v Bratislave nenasedenému Jegorovi Gerasimovovi z Bieloruska za 58 minút 3:6, 3:6 a vlaňajší triumf neobhájil.

Lukáš Lacko sa v Bratislave do štvrťfinále nedostal. © archív STZ

Hneď v úvodnej hre prvého setu prišiel Lukáš Lacko o svoj servis. Gerasimov sa prezentoval kvalitným podaním a nepustil Slováka ani k jednému brejkbalu. Za stavu 5:3 premenil bieloruský tenista na príjme prvý setbal a ujal sa vedenia 1:0 na sety. Začiatok druhého dejstva priniesol vyrovnaný tenis. Za stavu 3:2 Gerasimov prelomil Slovákov servis a po potvrdení brejku sa dostal do vedenia 5:2. Následne pri svojom podaní za stavu 5:3 premenil prvý mečbal a tešil sa z postupu do štvrťfinále.

„Po predošlých dýchacích problémoch som sa cítil tak na pätnásť percent, čoho som schopný hrať. Súper výborne podával a zaslúžene postúpil,“ okomentoval stručne Lacko priebeh stretnutia.