Desaťgólové víťazstvo MHK nad Malackami

• Šport / Hádzaná
  • 14. novembra 2018, 18:00

Hádzanári MHK Piešťany začali odvetnú fázu základnej časti extraligy hladkým domácim víťazstvom nad Strojárom Malacky (31:21) a vďaka zisku dvoch bodov sa držia na šiestej priečke tabuľky.

Piešťanskí hádzanári sa v sobotu tešili z ďalšieho víťazstva. © Marek Bučko

Nováčik má so Záhorákmi veľmi dobrú bilanciu. Z posledných troch zápasov dva vyhral presvedčivo a jeden tesne prehral. Momentálne bojuje nielen o prvú šesticu, ale poškuľuje aj po prvej štvorke, a tak bolo víťazstvo nad posledným celkom povinnosťou. Nerodilo sa však vôbec ľahko. Strojár totiž držal s domácimi krok a iba vďaka famóznemu Melušovi nevyhrávali Záhoráci okrem prvej minúty už ani raz. Postupne sa ukázala domáca kvalita a skúsenosti, na ktoré hostia odpovedali bojovnosťou a rýchlosťou. Až v 17. minúte sa hráčom z kúpeľného mesta definitívne podarilo zlomiť hosťujúci odpor, keď Majerník s Lahom navýšili z 9:7 na 12:7. Hneď na to neuspel zo sedmičky kanonier Burnazovič a Malacky pykali opäť – 13:7. Do konca polčasu síce hostia znížili na 11:15, ale domáci už priebeh kontrolovali.

Hneď v úvodnej päťminútovke druhého polčasu si navyše Záhoráci nechali domácich utiecť, keď v 35. minúte bolo 21:13. V 41. minúte už vyhrávali hráči MHK desaťgólovým rozdielom 24:14 a hostia začali bojovať nie o body, ale o čo najpriaznivejšie skóre. Hoci ho v ďalšom priebehu stiahli na rozdiel „iba“ siedmich gólov, nakoniec sa zrodilo desaťgólové víťazstvo domácich. Piešťany sa tak priblížili prvej štvorici, Malacky stále čakajú na svoj prvý bod.

MHK Piešťany – Strojár Malacky 31:21 (15:11)

pokutové hody: 6/4 – 1/0, vylúčení: 5 – 4, diváci: 350

Zostava/góly MHK: Meluš, Kapša – Minarovský 4, Bočaky 4, Salvata 1, Laho 7/3, Szapu 4, Polakovič 5/1, Majerník 3, Kotula, Macek 1, Stano, Halo 2, Jaššo, Drahovský

Najviac gólov Malaciek: Valachovič a Burnazovič po 4