Piešťany majú nového primátora!

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 11. novembra 2018, 04:45

Poznáme predbežného víťaza komunálnych volieb v Piešťanoch! Podľa neoficiálnych výsledkov zo Štatistckého úradu by sa novým primátorom mal stať Peter Jančovič. Od Piešťancov v sobotu 10. novembra získal 2930 hlasov.

Novým primátorom Piešťan by sa mal stať Peter Jančovič. © FB P. Jančovič

Piešťany po štyroch rokoch povedie nový primátor, ktorým by sa podľa predbežných výsledkov mal stať kandidát číslo 2, Peter Jančovič. Uspel spomedzi deviatich adeptov na primátorskú stoličku, pričom získal 2930 hlasov, čo predstavuje 32,6% hlasov

Peter Jančovič je zamestnaním enviromentalista. Vysokoškolské vzdelanie absolvoval na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V uplynulom volebnom období pôsobil ako poslanec mestského zastupiteľstva a predseda komisie pre životné prostredie. Má 35 rokov, je ženatý. Slogan jeho kampane znel „Aby sa ľudom v Piešťanoch lepšie žilo“.

Volebná účasť v Piešťanoch bola 37,12% voličov.

Vo Vrbovom opäť zvíťazila Ema Maggiová, ktorá stála na čele mesta aj v uplynulých štyroch rokoch. Získala 1369 hlasov, čo je 60,36%. Dovedna sa volieb zúčastnilo 47,03 percenta voličov.

Mená zvolených poslancov by sme sa mali dozvedieť v nedeľu popoludní, kedy by mali zverejnené definitívne výsledky. Výsledky volieb v obciach, ktoré sa nezapojili do integrovaného informačného systému budú známe v najbližších dňoch.

(am)

298 Shares

Najnovšie správy

Pri príležitosti sviatočnej Kvetnej nedele pripravili aj pre vás celý záznam evanjelických služieb Božích predstavitelia cirkevného zboru v bratislavskej Dúbravke.…
  • 05.04.2020, 10:02
  • Nezaradené / Kultúra a spoločnosť / Piešťany / Spravodajstvo
nedeľa, 5. apríla 2020
Meniny má Miroslava, zajtra Irena