Od polovice novembra má fungovať pohotovosť aj urgent

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 9. novembra 2018, 10:00

Zelená budova piešťanskej nemocnice, niekdajšie Sanatórium Palace doktora Brežného, bude slúžiť od polovice novembra na urgentný príjem i lekársku pohotovosť.

Priestory urgentného príjmu i lekárskej pohotovosti sú vymaľované. (Autor: vd)

Chorí, ktorých do nemocnice dovezú záchranky či prídu po vlastnej osi, nájdu ošetrenie v internej i chirurgickej ambulancii s nepretržitou prevádzkou. Bude tu tiež „krátkodobé“ lôžko na sledovanie pacienta a diagnostiku. Nemocnicu A. Wintera totiž zaradili do siete zariadení s urgentným príjmom prvého typu.

Momentálne vládne v nemocnici intenzívny pracovný ruch. Maliari priestory domaľovali, na rade je inštalácia prístrojovej techniky a zariaďovanie miestností. „Za diskomfort pacientov sa ospravedlňujeme, ale naším cieľom je, aby pacienti neskôr nemuseli blúdiť po nemocnici a vyšetrenia internistických a chirurgických disciplín boli centralizované,“ uviedol riaditeľ nemocnice Štefan Kóňa.

Spomínané krátkodobé – expektačné lôžko budú využívať nielen chirurgovia, ale aj internisti. Pretože piešťanská nemocnica je neziskovou organizáciou, prostriedky na prestavbu jej neposkytol štát, načrela do vlastnej kasy. Ako riaditeľ uviedol, mnohé práce si robia sami, i tak vyjde prestavba rádovo na desiatky tisíc eur. Personál budú tvoriť dvaja lekári pre interné a chirurgické úkony. Z hľadiska komfortu pacienta, ktorý má často problémy aj s presúvaním sa na vyšetrenia, bude urgent a pohotovosť blízko k röntgenu i k cétečku.

Zmena nastane aj pri prvom kontakte návštevníka s nemocničným personálom. K dispozícii mu už nebude informátor, ktorého miestnosť bola vľavo pri vstupe do nemocnice. Informačný pult zriadili na pravej strane vstupnej haly, v jej strede. Bufet je tiež premiestnený, vstup má z vestibulu budovy. Urgentný príjem bude situovaný tak, aby záchranári mohli prísť so sanitkou čo najbližšie k ambulancii.

(vd)

Najnovšie správy

Rekonštrukcia Sasinkovej ulice v Piešťanoch stále nie je ukončená, robotníkov tu však podľa obyvateľov ulice videli naposledy pred Vianocami. Stavba…
  • 22.01.2019, 08:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Do redakčnej schránky sme dostali fotografiu Piešťan, ktorá zachytáva vznášajúci sa smog nad mestom. Aktuálne sú z tohto dôvodu od…
  • 22.01.2019, 11:55
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je utorok 22. januára. Meniny má Zora.
  • 22.01.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava