Dobré ráno, Piešťany!

  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
  • 9. novembra 2018, 08:00

Dnes je piatok 9. novembra. Tento deň je Svetovým dňom slobody a Medzinárodným dňom proti fašizmu a antisemitizmu. Meniny má dnes Teodor, Teo, Tea.

Dobré ráno, Piešťany! (Autor: am)

Mužské meno Teodor má grécky pôvod a v preklade znamená „boží dar, bohom darovaný“.
Teodorovia majú intenzívny a veľmi bohatý život. Skutočne dobre robia iba to, čo majú radi. To, čo im „nesadne“, od seba odsúvajú. Teodorovia sa často vyhýbajú školským laviciam a ak sa im znepáči nejaký profesor, radi sa s ním pustia do „boja“.
Milujú spoločnosť a podľa toho si vyberajú aj povolanie. Týmto sebaistým mužom šťastie praje, všetko podstatné im zázračne vychádza. Teovia majú dobrú vitalitu a odolnosť, no potrebujú dostatok spánku. Ich slabšou zdravotnou stránkou sú zuby.
Teodorov ovplyvňuje planéta Mars. Ich šťastné farby sú červená, fialová, ochranné kamene diamant, ametyst a jaspis.
Známe osobnosti s menom Teodor: Teodor Münz – slovenský filozof, špecializuje sa na dejiny slovenskej filozofie, Teodor Baník – slovenský výtvarník.
V psom kalendári oslavuje meniny Aroz, Avar a Dant.

Hudobný kalendár

1941 – narodil sa Tom Fogerty (Berkeley, California, USA), sprievodný gitarista skupiny Creedence Clearwater Revival. V marci 1969 mali v hitparáde prvý veľký hit, skladbu Proud Mary o starom parníku na Mississippi, ktorá sa dostala na 2. miesto. V domácej singlovej hitparáde mali 17 pesničiek, na prvé miesto sa však nedostala ani jedna z nich, dosiahli iba päťkrát druhú pozíciu. Prví boli iba raz, v anglickej hitparáde so skladbou Bad Moon Rising v júli 1969. Tom Fogerty zomrel 6. septembra 1990 vo veku 48 rokov v americkom Scottsdale, štát Arizona.
1944 – narodil sa Phil May (rodený Phillip Arthur Dennis Wadey, Dartford, Kent, UK), spevák a líder skupiny Pretty Things. Táto formácia vznikla v Londýne v roku 1963, založili ju spevák Phil May a gitarista Dick Taylor. Ten prišiel zo skupiny Little Boy Blue & The Blue Boys, kde hral  spolu s Mickom Jaggerom a Keithom Richardsom, neskoršími headlinermi skupiny Rolling Stones. Výsledkom ich muzikantskej dráhy je tucet vydaných albumov, v singlovej hitparáde mali štyri piesne. K diskografii patria aj dve desiatky live a kompilačných albumov.

1948 – narodil sa Alan Gratzer (New York City), exbubeník skupiny Reo Speedwagon, hral v nej od založenia do roku 1988. Na svojom konte majú šestnásť štúdiových albumov. V TOP 40 americkej singlovej hitparády mali trinásť skladieb. Dve z nich, Keep On Loving You z marca 1981 a Can’t Fight This Feeling z marca 1985 sa dostali až na prvé miesto. Hitom bola aj pieseň Take It On The Run v októbri 1980.
1964 – narodila sa Sandra Denton (Kingston, Jamajka), známa aj pod pseudonymom Pepa, speváčka dámskej trojčlennej skupiny Salt-N-Pepa. V decembri 1986 vydali debutový album Hot, Cool & Vicious. Vydali päť štúdiových albumov, najúspešnejším z nich bol Very Necessary z októbra 1993, ktorý sa v rebríčku sa dostal na štvrté miesto. Za pieseň None Of Your Business z tohto albumu získali cenu Grammy. V singlovom rebríčku mali osem skladieb, úspech im priniesla v roku 1991 pieseň Let’s Talk About Sex, za ktorú získali nomináciu na cenu Grammy. Rozišli sa v roku 2002, od roku 2007 pokračujú v činnosti.

Lekárenská pohotovosť

Lekáreň NA PREDNÁDRAŽÍ A. Hlinku 16, 92101 Piešťany 16:00 – 22:30

Podujatia, akcie

KINO FONTÁNA:

o 15.30 h v 2D verzii

Detské predstavenie

Grinch

Animovaná komédia, v ktorej sa opäť stretávame so zeleným chlpáčom a hundrošom Grinchom, ktorý všetko a všetkých neznáša a zo všetkého najviac Vianoce. Tie by najradšej zrušil. Vyhovuje mu samotárstvo v jaskyni a do civilizácie vychádza len v prípadoch, keď jeho chladnička alebo komora začnú zívať prázdnotou. Až pri jednej návšteve natrafí na malú Cindy. Slovenská premiéra.

USA-2018, MP, slovenský dabing, 86 min.

Vstupné: 3D 6 €, 2D 5 €

 

o 17.30 a 20.00 h

Ten, kto ťa miloval

Nová česká krimikomédia na motív knihy Marie Poledňákovej. Príbeh je zasadený do prostredia predvianočného zhonu známeho kúpeľného mesta. Hlavným rozprávačom príbehu mal byť nepodplatiteľný policajt, milujúci manžel a skvelý otec, ktorý však iróniou osudu hneď na začiatku deja zomrel pri autonehode. Na povrch však vyplávali niektoré podozrivé skutočnosti. Slovenská premiéra.

ČR-2018, MP 12, originálna verzia, 90 min.

Vstupné: 5 €

 

GALÉRIA KSC FONTÁNA:

16.10. – 11. 11.

Česká a slovenská maľba

Výstava obrazov z Medzinárodných maliarskych sympózií v spolupráci s Balneologickým múzeom Imricha Wintera v Piešťanoch

 

FOYER KSC FONTÁNA:

1.-11. 11.

AUTOLINEA 2018 archDESIGN

50 rokov designu automobilových karosérií v Československu

Výstava fotografií

 

FOYER MSKS:

6.11. 2018 – 6. 1. 2019

Jesenné impresie

Ilustrovaná poézia

 

DOM UMENIA:

Výstavy:

2.10. – 2. 12.

PIEŠŤANSKÉ RENDEZVOUS – 20. ročník

PRVÁ/PRVNÍ REPUBLIKA 2

Pokračovanie výstavy slovenských a českých výtvarných umelcov: Bohumil Eliáš – sklo, Tomáš Hřivnáč – grafika, Boris Jirků – maľba, Alexej Vojtášek – maľba, Juraj Čutek – sklo, Karol Felix – grafika, Marián Komáček – maľba

 

6.11. – 2. 12.

PIEŠŤANSKÉ RENDEZVOUS

Vasil Stanko

Kolekcia stereo fotografií cyklu s názvom

MILENCI Z ROKU DVA

 

Stála expozícia, foyer, 2. poschodie

Akademický maliar Jozef Bubák

SYMFÓNIA O ČLOVEKU

Maľba – akryl

 

Výstavy sú otvorené: utorok – piatok: 14.00 – 17.00 h, sobota – nedeľa: 14.00 – 18.00 h, pondelky: zatvorené

 

ELEKTRÁRŇA:

Ut. – Pi.

PIEŠŤANY OČAMI WINTERA (plány a realizácie)

Náučná výstava o plánoch a nezrealizovaných projektoch Ľudovíta Wintera v Piešťanoch, od rozsiahlej mestskej štvrte Floreát po lanovku na Červenú vežu. Zorganizované občianskym združením ProWinter a Balneologickým múzeom Imricha Wintera v Piešťanoch pri príležitosti 50. výročia úmrtia Ľ. Wintera.

Pre veľký záujem verejnosti sa výstava predlžuje až do 30. 11.

Vstup voľný

 

LA MUSICA:

o 19.30 h

DusSky and band

live concert

23 Shares

Najnovšie správy

Svojho času kráčali po týchto chodbách pracovníci spoločnosti Figaro, o niekoľko desiatok rokov to boli napríklad aj študenti Strednej odbornej…
  • 26.09.2020, 11:00
  • Kultúra a spoločnosť / Výstavy / Piešťany
V piešťanskom mestskom parku zažijete dnes a zajtra ukážky historickej lukostreľby, turnaj rytierov na koňoch aj sokoliarske a šermiarske vystúpenia.…
  • 26.09.2020, 10:09
  • Piešťanský týždeň / Kultúra a spoločnosť / História / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 27. septembra. Tento deň je Svetovým dňom cestovného ruchu a Dňom železničiarov. Meniny má Cyprián.
  • 27.09.2020, 01:14
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 27. septembra 2020
Meniny má Cyprián, zajtra Václav