Bestrent Cup: Sokolovce vyradili Červeník!

• 7. novembra 2018, 14:00

Počas uplynulého týždňa sa hralo tretie kolo Bestrent Cup-u, kde sa o najväčšie prekvapenie postarali futbalisti Sokoloviec. Účastník ôsmej ligy zdolal na domácom ihrisku Červeník zo „šestky“ vysoko 5:1.

Futbalisti Sokoloviec sa postarali o prekvapenie, keď zdolali Červeník vysoko 5:1. © Martina Radošovská

V Sokolovciach sa domáci tím postaral o futbalový sviatok pre divákov, keď doma vyradil mužstvo zo šiestej ligy. Do vedenia sa však dostal Červeník v 14. minúte Krajčovičom. Jeho vedenie však netrvalo dlho, o vyrovnávajúci gól sa postaral Peter Pavlovič, ktorý využil zaváhanie hosťujúceho brankára. O desať minút neskôr Adam Reichel uvoľnil priestor pre Belicu, ktorý nezaváhal – 2:1. Ten istý hráč ešte pred odchodom do šatní poistil vedenie domácich na 3:1 priamo z rohového kopu. V druhom dejstve chceli hostia s výsledkom niečo urobiť, no nedarilo sa im presadiť, naopak, domáci Peter Pavlovič zvýšil na 4:1. Červeníku sa po dlhom snažení podaril gól, no pre postavenie mimo hry ho rozhodca neuznal. Definitívu výsledku stanovil v 90. minúte Bihári strelou zvnútra šestnástky – 5:1. Pre Sokolovce bolo víťazstvo nad Červeníkom krásnou bodkou za úspešnou jesennou časťou.

Marián Paulovič, tréner Sokoloviec: „Chcel by som poďakovať chlapcom za krásny výkon, ktorý nebol náhodou. Stále niekto rozpráva o náhode a teraz si dovolím tvrdiť, že je to o kvalite mužstva, ktoré má silu, vie, čo chce hrať, a aj ako to hrať. Tím bol pripravený na kvalitného súpera, do zápasu išiel s rešpektom a myslím si, že sme Červeník zaskočili našou húževnatosťou a nasadením.“

Sokolovce – Červeník 5:1 (3:1)

Góly: 20. Peter Pavlovič, 30. a 45. Belica, 51. Peter Pavlovič, 90. Bihári – 14. Krajčovič

Zostavy – Sokolovce: Stanko – Peter Pavlovič, Tomáš Pavlovič (78. Bihári), Jašík, Blaško, Karaba, Polák (72. Bucko), Korvín, Belica (84. Velič), Reicehl, Udržal, Červeník: Janíček – Krajčovič, Modrovič, Stepanenko, Jarábek, Ješko, Žemla, Štefunko, Gábriš, Babic, Krajčo

Zvyšné výsledky 3. kola:

Pavlice – Majcichov 3:1 (0:1)

Góly: 47. Matejčík, 60. Adámek, 90. Kubík – 4. Prochádzka

Biely Kostol – Cífer 3:3, na penalty 4:2 (3:1)

Góly: 2. Malina, 12. a 35. Hoblík – 25. Paštiak, 71. Grosman, 75. Mackura

Bojničky – Siladice 1:6 (1:1)

Góly: 11. Miroslav Pavelka – 12. Ertl, 47. Trnovec, 56., 58. a 60. Laurinec, 77. Kupec

Križovany nad Dudváhom – Zavar 1:4 (1:1)

Góly: 35. Šturdík – 7. Vyskoč, 65. Ťažký, 76. Sudín, 84. Ďuriš

Program tretieho kola bol ukrátený o zápasy Šípkové – Dubovany a Borovce – Dechtice. Šípkové i Dechtice už avizovali, že nenastúpia, preto budú stretnutia skontumované v prospech Dubovian a Boroviec. Podobný scenár mal aj duel Smolenice – Kátlovce.