Jednoznačné víťazstvo hádzanárov nad Modrou

Bezproblémové víťazstvo dosiahli hádzanári MHK Piešťany v nedeľňajšom stretnutí 9. kola Slovnaft handball extraligy mužov 2018/2019, v ktorom pred domácim publikom zdolali Slovan Modra desaťgólovým rozdielom 33:23 (20:10).

hadzana
Viktor Szapu strelil Modre sedem gólov. © FB MHK

Piešťanci prerušili šesťzápasovú šnúru bez víťazstva, z ktorého sa naposledy tešili pred dvoma mesiacmi proti Tatranu Prešov (34:31). Zároveň si upevnili 6. priečku v tabuľke.

Hráči MHK si hneď v úvode vypracovali pohodlný náskok, keď v 8. min viedli 7:0, o päť gólov sa postaral krídelník Viktor Szapu. Hostia o desať minút znížili na 7:11, ale na prestávku ušli už s desaťgólovým mankom. Na začiatku záverečnej desaťminútovky narástol rozdiel na 15 gólov (32:17). Modrania potom šesťgólovou šnúrou zmiernili svoju prehru, piatu za sebou, po ktorej zostávajú na predposlednej 9. pozícii.

MHK Piešťany – HáO TJ Slovan Modra 33:23 (20:10)

Zostava/góly MHK: Meluš, Kapša – Chudý, Minarovský 4, Bočkay 4, Salvata, Laho 5, Szapu 7, Polakovič 2, Majerník 5, Kotula, Macek, Stano, Halo, Jaššo 4, Drahovský.

pok. hody: 3/1 – 5/5, vylúčení: 5 – 3, rozhodovali: Haščík a Klimko, 230 divákov