Podpísali memorandum o spolupráci pri rozvoji hokeja

  • Hokej / Šport
  • 4. novembra 2018, 10:00

Slovenský zväz ľadového hokeja, mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj podpísali memorandum o spolupráci symbolicky na ľadovej ploche Mestského zimného štadióna v Trnave. Spoločným cieľom zväzu, mesta a vyššieho územného celku je pracovať na rozvoji hokejovej infraštruktúry a hokeja samotného.

V Trnave chcú podporiť rozvoj ľadového hokeja. © archív SZĽH

„Po celom Slovensku hľadáme silných partnerov, aby sme vedeli znova rozbehnúť rozvoj hokeja. Som rád, že v Trnave a Trnavskom samosprávnom kraji (TTSK) sme našli takých partnerov, vďaka ktorým vieme nastaviť projekty a procesy tým správnym smerom. Poďakovať sa však musím hlavne ľuďom, ktorí aktívne pracujú v trnavskom hokeji a na tom, aby sem na ľad chodilo čoraz viac deti,“ povedal po podpise memoranda prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Martin Kohút.

SZĽH, mesto Trnava a TTSK budú pracovať aj na systémovom riešení generačného problému pohybovej pasivity detí a mládeže prostredníctvom spoločných športových projektov a tiež v oblasti vzdelávania žiakov/študentov – športovcov pre výchovu špičkových hokejistov.

„Mesto Trnava sa dlhodobo snaží podporovať šport. Nechceme ale jeden šport nadraďovať nad druhý. Preto dúfam, že trnavský hokej sa teraz s pomocou hokejového zväzu a TTSK posunie nielen finančne, ale aj metodicky,“ uviedol trnavský primátor Peter Bročka, ktorého doplnil predseda TTSK Jozef Viskupič: „Memorandum hovorí o tom, aby sme sa venovali príprave mladých žiakov-hokejistov, či už na úrovni, ktorú má na starosti mesto, a to sú škôlky a základné školy, alebo na úrovni, ktorá nasleduje, a to sú stredné školy s ambíciou dostať deti na športoviská. Chcem sa poďakovať za podpis memoranda. Vytvorili sme dobré základy, aby sme zabezpečili financie na rozvoj hokeja v regióne a tiež na systematickú prípravu v rámci nášho sna, ktorý chceme zrealizovať, a to je akadémia.“

Trnava bola doteraz považovaná najmä za futbalové mesto. Na tom, aby sa hokej v popularite priblížil futbalu, spolupracuje s hokejovým zväzom najmä prezidentka HK Trnava, Adriana Hosťovecká: „Momentálne pracujeme asi s 250 deťmi, ale robíme nábory na školách, aby počty ešte narástli. Teraz sa začína sezóna, keď spúšťame druhú ľadovú plochu, a budeme môcť otvoriť školy korčuľovania. Pre každú vekovú kategóriu máme plán a rozvoj a chceme to robiť tak, aby sme hokej hrali so svojimi vlastnými odchovancami.“

(th/SZĽH)

3 Shares

Najnovšie správy

piatok, 3. apríla 2020
Meniny má Zita, zajtra Richard