Plavčíkov zo „schererky“ prevetrali piráti

  • Mladí dnes / Školy
  • 1. novembra 2018, 16:00

Námorníci, pozor! Pripraviť sa na dlhú deväťročnú plavbu oceánom základnej školy! Aj takto vítali deviataci-námorníci svojich malých kamarátov plavčíkov na imatrikulácii prvákov na Základnej škole F. E. Scherera v Piešťanoch, ktorá sa konala 24. októbra.

Aktéri imatrikulácie popriali prvákom šťastnú a úspešnú plavbu až do deviateho ročníka. © I.M.O

Piráti chceli malých plavčíkov k sebe, aby sa im mal kto starať o loď, ale pod podmienkou, že nezvládnu úlohy, ktoré pre nich pripravili. Plavčíci však všetky úlohy zvládli, takže pirátom zostalo len jedno – naďalej sa o svoju loď postarať sami.

Imatrikulácia sa diala v námorníckom štýle. Deťúrence pod vedením triednej učiteľky Moniky Vatrtovej splnili úspešne všetky úlohy, ktoré pre nich pripravili deviataci. Potom ich mohla riaditeľka školy Gizela Talačová, kapitánka námorníckej lode ZŠ F. E. Scherera, pasovať za žiakov.

Po splnení úloh ich čakala torta, ktorú upiekla pani Drobná, sladkosti a občerstvenie, o ktoré sa postarali p. Horvátová, Kolenová, Melicherová, Jašová a Špiriaková. Na imatrikuláciu prišli povzbudiť plavčíkov aj ich rodičia, súrodenci, babky či dedkovia, a popriali im šťastnú a úspešnú plavbu až po deviaty ročník. Rodičovské združenie im venovalo malé darčeky pre potešenie.

Viera Mikesková

64 Shares

Najnovšie správy

streda, 26. februára 2020
Meniny má Viktor, zajtra Alexander