Medaily pre veslárov VK Sĺňava na Otrokovických šprintoch

  • Veslovanie / Šport
  • 19. októbra 2018, 18:00

Veslári z Piešťan sa v sobotu 29. septembra predstavili na jazere Štěrkovište v moravských Otrokoviciach. Tentoraz Veslársky klub Sĺňava reprezentovali hlavne mladší a starší žiaci a žiačky. Všetky kategórie mali trať dlhú 350 metrov. Podujatie Otrokovické šprinty bolo úspešné, aj keď predpovede boli dažďové. Okrem občasného slnka sa pretekári tešili najmä z odleskov zlatých medailí, pretože väčšina si niesla domov najcennejšie kovy.

Výprava VK Sĺňava Piešťany na pretekoch v moravských Otrokoviciach. © archív VK Sĺňava

V skifoch si prvé miesto vyveslovali starší žiaci Matej Ďuriš, Peter Strečanský, Augustín Petruška a Damián Frajšták. Medzi 14-ročnými skončil na druhom mieste Samuel Groman a vo svojich prvých pretekoch prišiel na štvrtej priečke Matej Martinkovič. Ďuriš a Strečanský pridali zlato aj v dvojskife. Petruška s Gromanom skončili vo svojej jazde druhí a Frajšták s Martinkovičom tretí. Párovka v zložení Ďuriš, Strečanský, Petruška a Groman s kormidelníčkou Sofiou Gono prišla na druhej priečke a Frajšták v spoločenstve s moravskými pretekármi skončil štvrtý.

Staršie žiačky Anetu Ferancovú a Sofiu Gono doplnili v párovke veslárky zo Šintavy a z Břeclavi, skončili na štvrtom mieste. Lepšie sa im darilo v skifoch, Sofia získala striebro a Aneta prišla vo svojej jazde na bronzovej pozícii. V dvojskife si Sofia svoje umiestnenie zopakovala s pretekárkou zo Šintavy, rovnako aj Aneta s veslárkou z VK Haná.

Mladší žiaci Viktor Jurga, Marcel Škulec, Oskar Gono a Jakub Gros s kormidelníčkou Simonou Weiszovou prišli v párovke do cieľa ako prví. Viktor a Oskar úspech zopakovali aj v skifoch. V dvojskife prišli štvrtí, rovnako skončil aj Jakub s pretekárom z VK Slovácko. Marcel s pretekárom z Olomouca prišiel do cieľa na druhom mieste. V skife sa Jakubovi ušla piata a Marcelovi bronzová priečka.

Pre Jakuba Grosa aj Mateja Martinkoviča to boli prvé preteky, preto sa zúčastnili aj zápolenia začiatočníkov. Medzi rovesníkmi Jakub prišiel do cieľa prvý a Matej dovesloval na druhom mieste.

Darilo sa aj mladším žiačkam. V párovke skončili prvé Simona Weiszová, Diana Vargová, Gréta Malíková a Anna Butašová s kormidelníkom Viktorom Jurgom. Diana so Simonou si úspech zopakovali v dvojskife. Najúspešnejšou pretekárkou klubu na Otrokovických šprintoch sa stala Diana Vargová, ktorá vyhrala aj skif. Simona prišla v skife na druhom mieste, Gréta so šintavskou pretekárskou doveslovali druhé, bronz sa ušiel Anne s pretekárkou zo Slovácka. V skifoch si pozície vymenili – Anička bola druhá, Gréta tretia.

V Otrokoviciach si zašprintoval aj masters pretekár Andrej Hudec. V skife medzi mužmi skončil tretí a medzi masters pretekármi si vybojoval striebornú medailu.

Andrea Škulecová

13 Shares

Najnovšie správy

Mesto Piešťany ako zriaďovateľ, po dohode s riaditeľkami materských škôl, určilo termín na podávanie žiadostí o prijatie dieťaťa na predprimárne…
  • 16.04.2021, 10:24
  • Mladí dnes / Školy / Piešťany / Spravodajstvo / Región
Dnes je piatok 16. apríla. Tento deň je Svetovým dňom hlasu. Meniny má Dana, Danica.
  • 16.04.2021, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Už ôsmy ročník celoslovenskej súťaže v aranžovaní kvetín, ktorú organizuje Stredná odborná škola Pruské, sa tento rok uskutočnil pri príležitosti…
  • 16.04.2021, 00:01
  • Mladí dnes / Školy / Piešťany
Výstavba 3,6 kilometra dlhého úseku medzi hranicou Trenčianskeho a Trnavského kraja a mostom na Bodone má začať už koncom leta…
  • 16.04.2021, 10:17
  • cyklistika / Nezaradené / Kraj / Piešťany / Spravodajstvo / Región
piatok, 16. apríla 2021
Meniny má Dana, Danica, zajtra Rudolf