Piešťany obrali o body lídra tabuľky zo Šale

Hádzanári MHK Piešťany privítali v siedmom kole Slovnaft Handball Extraligy lídra tabuľky zo Šale. Piešťanci opäť ukázali, že najmä doma vedia favorita potrápiť. V Diplomat aréne dokázali doposiaľ neporazeného súpera aspoň obrať o body za remízu 21:21.

Hádzanári MHK Piešťany remizovali so Šaľou 21:21. (Autor: Marek Bučko)

Domáci od úvodu prekvapivo diktovali tempo najmä vďaka výborne chytajúcemu Melušovi, aj chvíľami aj žalostnej koncovke hostí. Keď Minarovský upravil v 18. minúte už na 7:4, hosťujúci tréner Kolesár siahol po oddychovom čase. Domáci si však trojgólový náskok udržiavali až do záveru polčasu. Záverečná päťminútovka už patrila Šaľanom. Tymoshchuk s Pilasunom dorovnali na 10:10. Posledné provopolčasové slovo mal domáci Halo – 11:10, pretože následne chytili pokusy Meluš aj Konečný.

V druhom dejstve Piešťany najskôr potrestali vylúčenie Petra a potom využili fakt, že Fodorean neuspel na sedmičke – 15:11. Od tohto momentu začali šalianské naháňanie sa za výsledkom. Lenže na oboch stranách excelovali brankári. Ešte v 54. minúte upravil Laho z pivota na 20:17., repektíve Polakovič v 57. minúte na 21:18. V dramatickom záver evšak Dudáš znížil na 21:19, Piešťany sa dopustili v útoku technickej chyby a Hricišon strelou k žrdi upravil 53 sekúnd pred koncom na 21:20. Domáci boli v útoku a víťazstvo mal v rukách Laho. Z krídla však trafil iba do žrde Melnyk šesť sekúnd pred koncom rozhodol o deľbe bodov – 21:21.

Piešťany – Šaľa 21:21 (11:10)

PIEŠŤANY: Minarovský 3, Bočaky, Laho 5/4, Szapu 1, Polakovič 6/1, Majerník, Kotula, Macek, Kapša, Stano, Halo 6, Jaššo, Meluš, Drahovský.

Najviac gólov Šale: Pilasun 5, Melnyk 4, Hricišon 4. Pred 230 divákmi rozhodovali Ondogrecula a Baďura. Vylúčení: 3 – 2, pok. hody: 7/5 – 1/0.