Dvadsiate prvé storočie na gymnáziu

  • Mladí dnes / Školy
  • 14. októbra 2018, 10:00

Nadácia Pontis v rámci projektu This is 21: Priprav sa na 21. storočie sa rozhodla urobiť všetko, aby sme na Slovensku mali ľudí s rozvinutým potenciálom a vedomosťami, zručnosťami a postojmi potrebnými pre život v tomto storočí. V rámci projektu v piatok 5. októbra navštívilo slovenské školy 50 inšpiratívnych slovenských osobností zo sveta biznisu, aby motivovali mladých v rozvoji svojho potenciálu. Na Gymnázium Pierra de Coubertina v Piešťanoch prišli jeho absolventi Annamaria Velič a Heliodor Macko.

Annamaria Velič diskutovala so študentmi 3. C triedy. © Roman Ondrejka

Študentom 3. C a 3. D triedy predstavili svoj kariérny a životný program s cieľom podpory tvorivých ambícií v ich budúcich profesiách. V prednáške pod názvom Priprav sa na 21. storočie pútavým spôsobom otvorili témy, ako byť užitočnými pre spoločnosť, čo je to dobrovoľníctvo a filantropia a akým spôsobom je možné uskutočniť naplnenie životných cieľov a profesionálnych ambícií.

Po interaktívnej prednáške a malom teste intelektuálnych kompetencií nasledovala otvorená diskusia so študentmi a po nej stretnutie A. Velič a H. Macka s riaditeľkou školy Miroslavou Hankovou. Spoločne sa zhodli, že zásadným momentom je návrat našich mladých ľudí zo zahraničia na Slovensko, aby doma odovzdali získaný potenciál.

Ivana Papcunová

16 Shares

Najnovšie správy

Mestská polícia 4.apríla 2020 prijala telefonické oznámenie, že za železným mostom popri kanále na Hornú Stredu v katastri mesta Piešťan,…
  • 06.04.2020, 18:21
  • Piešťany / Spravodajstvo
Z dôvodu pretrvávajúcej situácie zo šírenia ochorenia COVID-19 a očakávaných prognóz súvisiacich s epidémiou koronavírusu sa Mesto Piešťany rozhodlo podujatie…
  • 06.04.2020, 16:52
  • Podujatia / Piešťany
pondelok, 6. apríla 2020
Meniny má Irena, zajtra Zoltán