Novinkou urgentný príjem

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 11. októbra 2018, 11:00

Už niekoľko dní sa v prízemí Nemocnice A. Wintera v Piešťanoch pohybujú montéri. Rekonštrukčné práce, ktoré vykonávajú, súvisia so zaradením nemocnice do siete zariadení s urgentným príjmom prvého typu. Do nemocnice sa vráti ambulancia prvej pohotovostnej služby, bývalá LSPP.

(Autor: vd)

„Našu nemocnicu od 1. augusta zaradili do siete nemocníc s urgentným príjmom prvého typu. Z toho dôvodu zabezpečujeme priestorové a prístrojové vybavenie oddelenia,“ uviedla Mária Baďurová zo sekretariátu riaditeľa Nemocnice A. Wintera.

V súčasnosti prebieha rekonštrukcia priestorov, ktoré budú slúžiť pre urgentné poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Súčasťou urgentného príjmu na prízemí sa stanú ambulancie interného lekárstva a chirurgie, ktoré budú poskytovať služby v nepretržitej prevádzke. Na prízemí bude aj Ambulancia pohotovostnej služby (bývalá LSPP), Rádiologické oddelenie a CT pracovisko.

Zmena nastane napríklad aj pri prvom kontakte návštevníka s nemocničným personálom. K dispozícii mu už nebude informátor, ktorého miestnosť bývala vpravo pri vstupe do nemocnice, informačný pult zriadili na pravej strane vstupnej haly, v jej strede. Bufet by mal byť tiež premiestnený, vstup bude z vestibulu budovy. Urgentný príjem by mal byť situovaný tak, aby záchranári mohli prísť so záchrankou čo najbližšie k ambulancii.

(vd)

116 Shares
Priestor pre vašu reklamu 728×90

Najnovšie správy

Služby mesta Piešťany tohtoročná snehová nádielka poriadne prevetrala. Januárové rekordné sneženie vyhnalo do ulíc nielen technických pracovníkov, ale aj takmer…
  • 21.02.2019, 12:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je piatok 22. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom skautiek a Európskym dňom obetí zločinu. Meniny má Etela.
  • 22.02.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Dnes je sobota 23. februára. Meniny má Roman, Romana.
  • 23.02.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava