Junior Lányi zdolal aj dospelých

• 11. októbra 2018, 18:00

V jesennom kole majstrovstiev západoslovenskej oblasti v dlhých tratiach sa plavcom ŠPK Kúpele Piešťany mimoriadne darilo. Podujatie sa uskutočnilo 29. septembra v mestskom bazéne v Považskej Bystrici.

Úspešní plavci ŠPK Kúpele Piešťany: (zľava) Šprláková-Zmorová, Lányi a Jánsky. © Katarína Šprláková-Zmorová

Najhodnotnejší výkon majstrovstiev na 1500 m voľný spôsob zaplával a prvenstvo medzi 15-16-ročnými juniormi si odniesol v novom najlepšom osobnom výkone Filip Lányi, keď sa mu podarilo zdolať aj dospelých účastníkov. Lányi zlepšil svoj najlepší osobný čas o 33 sekúnd.

Olívia Šprláková-Zmorová pri víťaznom výkone na 1500 m voľný spôsob v kategórii 13-ročných zlepšila svoj osobný najlepší výkon o 40 sekúnd a za slovenským rekordom žiačok zaostala len o šesť sekúnd. Veríme, že sa jej pri nasledujúcom štarte podarí tento rekord pokoriť. Okrem toho vyhrala svoju kategóriu aj na 400-metrovej trati.

Medzi 14-ročnými stála na najvyššom stupienku v disciplíne 800 m voľný spôsob Dominika Šišková, ktorá sa špecializuje najmä na prsiarske disciplíny. V kategórii 13-ročných dievčat obsadila druhú priečku vo svojom „osobáku“ Rebeka Buková. Jedenásťročné dievčatá Katarína Lopatková a Natália Ertlová si vybojovali na 800-metrovej trati zlatú a bronzovú medailu v najlepších osobných výkonoch.

Jakub Jánsky vyhral medzi 13-ročnými 1500 m voľný spôsob a na 400-metrovej trati si vyplával striebro. Medailovú žatvu plavcov Kúpeľov zavŕšil tretím miestom na 800 m voľný spôsob 12-ročný Oliver Švec.