Čajky čaká prvý turnaj EWBL v Brne

  • Šport / Basketbal
  • 11. októbra 2018, 14:00

Piešťanské Čajky sa tento týždeň predstavia na prvom turnaji Európskej ženskej basketbalovej ligy, ktorý bude hostiť moravské Brno v dňoch 12.-14. októbra. Čajky na ňom odohrajú tri zápasy s litovským Kibirkstisom Vilnius, bieloruským Horizontom Minsk a domácimi Žabinami.

Ilus. foto

„Čaká nás náročný program, keď odohráme tri zápasy počas troch dní proti kvalitným súperom. Aj preto sme si v príprave zvolili rovnaký model na domácom turnaji, aby sme sa na to čo najlepšie pripravili. Do Brna, samozrejme, cestujeme s ambíciou uspieť vo všetkých stretnutiach, aby sme vstup do novej sezóny EWBL mohli považovať za vydarený,“ uviedol pred turnajom tréner piešťanských basketbalistiek Richard Kucsa.

Čajky sa v tejto súťaži predstavia druhý rok po sebe. Súčasná Európska ženská basketbalová liga (EWBL) sa premenovala z Východoeurópskej basketbalovej ligy (EEWBL), v ktorej Piešťanky v minulej sezóne skončili vo štvrťfinále. Súťaž pozostáva z troch turnajov a následného play-off.

Piešťanky budú v B-skupine súperiť s družstvami TTT Riga (Lotyšsko), Dynamo Moskva (Rusko), Lulea Basket (Švédsko), Kibirkstis Vilnius (Litva), Horizont Minsk (Bielorusko), Basket Žabiny Brno (Česko) a Amsterdam Angels (Holandsko).

Čajky odštartujú EWBL v Brne 12.-14. októbra, kde sa stretnutú s domácimi Žabinami, Horizontom Minsk a Kibirkstisom Vilnius. Druhý turnaj budú 8.-9. decembra hostiť Piešťany v Diplomat aréne za účasti tímov Dynamo Moskva, CTO Amsterdam a Basket Žabiny Brno (s nimi však už hrať nebudú). Na tretí turnaj pocestuje piešťanský tím 12.-13. januára 2019 do švédskej Luley, kde sa okrem domáceho družstva predstavia proti TTT Riga.

Rozpis zápasov Čajok v Brne (Hala Rosnička):

  1. 10. o 15:30: Piešťanské Čajky – Kibirkstis Vilnius
  2. 10. o 13:30: Horizont Minsk – Piešťanské Čajky
  3. 10. o 13:30: Basket Žabiny Brno – Piešťanské Čajky

(th)

Najnovšie správy

Dnes sa končí krátka vlna horúčav, no oddýchneme si len na krátko, v nedeľu a na začiatku týždňa sa horúčavy…
  • 26.06.2019, 16:54
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je štvrtok 27. júna. Tento deň je Svetový dňom rybárstva. V roku 1870 sa vo Vrbovom narodil biskup Pavol…
  • 27.06.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
štvrtok, 27. jún 2019
Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta