Stoosemdesiat skautov ovládlo Považany

  • Mladí dnes
  • 8. októbra 2018, 14:00

V obci Považany sa stretlo 180 skautov z celého Slovenska. Na pôde miestnej základnej školy s materskou školou spoločne oslávili skauting v podobe Západoslovenských skautských dní, ktoré niesli názov ZapaDni 2018.

Cieľom akcie bolo vytváranie priateľských vzťahov medzi členmi rôznych zborov. © archív Slovenský skauting

Cieľom akcie bolo vytváranie priateľských vzťahov medzi členmi rôznych zborov, čo sa vďaka vhodne zvoleným aktivitám podarilo. Celé podujatie sa nieslo v znamení priateľstva a súdržnosti, zábavy i vzdelávania. Zúčastnilo sa ho 180 skautov a skautiek zo 16 skautských jednotiek, ktorí si spoločne vychutnali pestrý program.

ZapaDni 2018 sa začali oficiálnym skautským nástupom v piatok 21. septembra. Hitom sa stala najmä ZapaDni výzva, počas ktorej účastníci plnili rôzne úlohy zamerané na vzájomné spoznávanie sa a v neposlednom rade i zábavu, ktorú poskytovali najmä kreatívne úlohy.

Na akcii sa účastníci mohli zapojiť do pripraveného programu podľa vlastného výberu a ponuka bola skutočne obšírna. Obsahovala workshopy, či už o ekológii alebo skautských programoch, športové súťaže, diskusie, preteky. Účastníci si mohli medzi sebou zasúťažiť pri športových turnajoch či vedomostnom kvíze, skúsiť si lanové centrum či streľbu z luku pod vedením profesionála.

Počas sobotňajšieho hudobného večera sa predstavil Nany Hudák a Vrbovskí víťazi. Oba koncerty sa tešili obrovskému úspechu zo strany účastníkov i zo strany organizátorov akcie. Záverom programu sa stal tradičný oficiálny nástup, pri ktorom oblastní zástupcovia udelili ocenenie aktívnym členom.

Jana Jánošíková

Najnovšie správy

Dnes je piatok 14. decembra. Meniny má Branislava, Bronislava.
  • 14.12.2018, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava