Rybárikovej sa nedarí, Lacko skrečoval

• Šport / Tenis
  • 3. októbra 2018, 16:00

Piešťanská tenistka Magdaléna Rybáriková sa rozlúčila s účinkovaním v dvojhre na turnaji WTA v čínskom Pekingu s dotáciou 8 285 274 amerických dolárov, keď v sobotňajšom zápase prvého kola podľahla 12. nasadenej Lotyške Jelene Ostapenkovej za 91 minút 4:6, 6:7 (3).

Piešťanská tenistka v Pekingu vypadla v prvom kole © archív STZ

Rybáriková viedla v úvodnom sete 3:0 aj 4:1, ale jej súperka vzápätí ukoristila päť hier po sebe a vyhrala prvý set 6:4. V druhom dejstve obe hráčky dvakrát prehrali svoj servis, v tajbrejku sa viac darilo víťazke Roland Garros z roku 2017.

Ďalší piešťanský tenista Lukáš Lacko skrečoval minulotýždňové stretnutie s Američanom Mackenziem McDonaldom v rámci prvého kola dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Shenzhen Open v čínskom Šen-čene za stavu 5:7, 6:0, 5:0 pre Američana.