Horelo v Piešťanoch, v Krakovanoch aj v Trebaticiach

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 2. októbra 2018, 12:00

Týždeň piešťanských hasičov sa niesol v znamení požiarov. Horelo v Trebaticiach, v Piešťanoch na dvoch miestach, so zapnutou sirénou vyrážali nielen Piešťanci, ale aj hasiči z Vrbového do Krakovian.

Ilustračné foto

V Trebaticiach oproti motokárovej dráhe sa v stredu 26. septembra rozhorel komunálny odpad na rozlohe asi pätnásť metrov štvorcových. Hasiči požiar zlikvidovali vysokotlakovým prúdom vody a ohniská rozhrabávali, aby predišli opätovnému vznieteniu.

V ten istý deň sa na Vrbovskej ceste pri čerpacej stanici rozhorel odstavený kamión. Hasiči si nasadili autonómne dýchacie prístroje a požiar zlikvidovali jedným vysokotlakovým a jedným „cé“ prúdom vody.  Na krajnici sa nachádzali ďalšie zaparkované vozidlá – kamión a ťahač. Tie uchránili.

Na piešťanskej Bodone pri bývalej jazdiarni v uzamknutom areáli sa v nedeľu 30. septembra rozhorela hospodárska budova. Podľa informácií jej majiteľa tam mal prespávať zamestnanec. Hasiči mali obavy, či muž nie je vnútri, pretože z búdy šľahali plamene. Len čo ju uhasili dvomi vysokotlakovými a jedným „cé“ prúdom vody, pustili sa do prehľadávania vnútra. Našťastie, nikoho nenašli. Aby sa požiar nešíril ďalej, ochladzovali aj okolie.

Patáliu zažili družstevníci z Krakovian, keď sa im uplynulú nedeľu chytilo horieť kukuričnisko pri zbere jesenných plodov. Požiar na ploche s veľkosťou asi sto metrov štvorcových vznikol pravdepodobne z poruchy žatevného adaptéra. Pohotový kombajnista obžal okolie, aby sa požiar nešíril, a zamestnanci s ohňom bojovali s hasiacimi prístrojmi. K požiaru zavolali profesionálov z Piešťan aj dobrovoľných hasičov z Vrbového. Spoločnými silami s nasadením viacerých prúdov vody horiace kukuričnisko uhasili.

(vd)

5 Shares

Najnovšie správy

Kaktusy a sukulenty sprevádzajú rôzne mýty o tom, aké ťažké je ich úspešné pestovanie. Hovorí sa, že veľmi ťažko kvitnú,…
  • 12.07.2020, 00:02
  • Kultúra a spoločnosť / Príroda / Piešťany
Dnes je pondelok 13. júla. Tento deň je Medzinárodným dňom hlavolamov. Meniny má Margita.
  • 13.07.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Do redakcie sme pred časom dostali podnet, že na križovatke piešťanských ulíc Teplická-Radlinského-Meštianska sú pre stromy ťažko viditeľné dopravné značky.…
  • 13.07.2020, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
pondelok, 13. júla 2020
Meniny má Margita, zajtra Kamil