Dobré ráno, Piešťany!

  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
  • 30. septembra 2018, 08:00

Dnes je nedeľa 30. septembra. Tento deň je Medzinárodným dňom prekladateľov, Svetovým dňom srdca a Medzinárodným dňom nepočujúcich. Meniny má Jarolím.

Dobré ráno, Piešťany! (Autor: am)

Mužské meno Jarolím má grécky pôvod a v preklade znamená „sväté meno“. Nositeľov tohto zvláštneho mena stretneme na našom území len veľmi málo, vyskytuje sa skôr v Čechách.

Jarolímovia patria medzi najzáhadnejšie povahové typy. Sú to muži obdarení pozoruhodnými schopnosťami. Vedia sa ovládať a radi plnia poslanie nejakej záležitosti alebo spoločnosti. Jarolímovia sú aj zdržanliví, lebo majú v sebe silu, ktorá ich ovláda. Zvyčajne sú to schopní a seriózni žiaci, ktorí sami rozhodujú o svojom živote. Samozrejme veľmi skoro sa rozhodnú aj pre povolanie. Nájdeme ich všade tam, kde sa vyžaduje prítomnosť kompetentného, múdreho a nezištného človeka. Sú tiež pútaví rozprávači.

Jarolímovia sa rýchlo unavia a sú citliví na duševné prepracovanie. Zvyknú mať problémy s krvným tlakom a priberaním. Do jedálneho lístka by si mali zaradiť hlavne hlávkový šalát, citróny, jablká a orechy. Ovplyvňuje ich planéta Slnko. Ich šťastné farby sú zlatá, hnedá, oranžová. Ochranné rastliny ľubovník, nechtík, ochranné kamene jantár a topás.

 

Známe osobnosti s menom Jarolím:

Jarolím Antal – popredný odborník na spoločenskú etiketu, štátny a diplomatický protokol. Pracoval v Slovenskej národnej rade, neskôr Národnej rade SR ako protokolár, učil na Právnickej fakulte UMB v Banskej Bystrici


V psom kalendári oslavuje meniny Athos, Atos.

 

Hudobný kalendár

 

Lekárenská pohotovosť

Lekáreň Dr. Max Námestie slobody 6, 92101 Piešťany 20:00 – 22:30

Lekáreň Tesco Piešťany, k.s. N. Teslu 6711/25, 92101 Piešťany 7:00 – 20:00

 

Podujatia, akcie

KINO FONTÁNA:

o 15.30 h

Detské predstavenie

Piadinôžka

Animované dobrodružstvo pre celú rodinu, ktoré obráti mýtus o Yetim hore nohami. Mladý šikovný Yeti totiž nájde niečo, o čom si mysleli, že neexistuje, človeka – piadinôžku. Chýr o piadinôžke sa veľmi rýchlo rozšíri do celého kmeňa Yetiov a vyvolá senzáciu nad tým, čo ešte môže byť tam vonku vo veľkom svete za ich zasneženou dedinkou. Slovenská premiéra.

USA-2018, MP, slovenský dabing, 96 min.

Vstupné: 5 €

 

o 17.30 a 20.00 h

Srdcoví rebeli

Komediálna dráma v hlavnej úlohe s Elyasom M´Barekom, ktorého poznáme z trilógie Fakjú pán profesor. Teraz ako nezodpovedný flákač Lenny dostane na zodpovednosť pätnásťročného Davida s vážne chorým srdcom. Lenny pochopí starostlivosť úplne po svojom – ak má David zomrieť mladý, nemá zmysel robiť domáce úlohy, ale striptíz vidieť musí! Slovenská premiéra.

Nemecko-2017, MP 12, český dabing, 104 min.

Vstupné: 5 €

 

GALÉRIA KSC FONTÁNA:

  1. 9. – 14. 10.

Vladimír Kudlík – Najkrajšie sú Slovenky

Uršula Kováčová – Čaro okamžiku

 

FOYER MSKS:

  1. 9. – 4. 11.

Vojtech Haring – Kreslený humor

 

DOM UMENIA:

Výstavy:

4.–30. 9.

Ján Hubinský

PSEUDOLOGIA FANTASTICA

maľba, kresba, plastika, objekt

 

6.–30. 9.

Jozef Janiska

(NE)ZNÁME TVÁRE

kresba

 

Stála expozícia

Foyer, 2. poschodie

Akademický maliar Jozef Bubák

SYMFÓNIA O ČLOVEKU

Maľba – akryl

 

Stála expozícia

Prízemie DU

GALÉRIA Alojz Majerník

 

Výstavy sú otvorené: utorok – piatok: 14.00 – 17.00 h, sobota – nedeľa: 14.00 – 18.00 h, pondelky: zatvorené

 

 

 

18 Shares

Najnovšie správy

Vláda pod vedením Igora Matoviča nariadila nosiť povinné rúško na verejnosti. Skontrolovať, či toto nariadenie spĺňajú aj ľudia bez domova,…
  • 31.03.2020, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
utorok, 31. marca 2020
Meniny má Benjamín, zajtra Hugo