Literárny tip: Stručné dejiny sveta pre mladých čitateľov

  • Kultúra a spoločnosť / Knihy
  • 24. septembra 2018, 18:00

Hovorí sa, že na Slovensku už takmer každý píše, ale, bohužiaľ, takmer nikto nečíta. Aby ste sa dokázali orientovať v labyrinte vydávanej literatúry, ponúkame vám literárny tip, knižnú ochutnávku na tento týždeň.

© Artforum

Ernst H. Gombrich bol jeden z najvýznamnejších kunsthistorikov a vzdelancov 20. storočia. Okrem svetoznámej knihy Príbeh umenia napísal aj skvelú knihu o svetových dejinách – Stručné dejiny sveta pre mladých čitateľov. Autor na 300 stranách ponúka čitateľovi zaujímavo spracované dejiny ľudstva od praveku až po koniec 20. storočia. Výstižne a hutne opisuje zlomové udalosti, vysvetľuje dejinné konflikty a mocenské súboje, charakterizuje významné osobnosti.

Dejiny ľudstva sa v Gombrichovom podaní stávajú napínavým príbehom, ktorý je zameraný na mladého čitateľa, ale rovnako zaujme a poučí aj dospelých. Kniha je ilustrovaná čiernobielymi grafickými listami. Gombrichove dejiny sú jedinečným čítaním, ktoré vysvetľuje, podnecuje obrazotvornosť, vyvoláva zvedavosť a ponúka návod, ako pochopiť históriu sveta.

Ivana Papcunová

1 Shares

Najnovšie správy

V aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa, ktorý je v predaji od utorka nájdete množstvo najmä regionálnych udalostí. 
  • 21.01.2020, 05:00
  • Piešťanský týždeň / Spravodajstvo
utorok, 21. januára 2020
Meniny má Vincent, zajtra Zora